CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 7142e1a6-552b-5815-bf75-4e3c41d53a8d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 295 |
| aantal_inwoners | 695 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2686 |
| buurtcode | BU03450330 |
| buurtnaam | Stationswijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450330 |
| mannen | 335 |
| meest_voorkomende_postcode | 3901 |
| omgevingsadressendichtheid | 3694 |
| oppervlakte_land_in_ha | 26 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 27 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 42 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 360 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034503 |
| ff4b6415-1148-541b-b64d-923e7b8061f4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2665 |
| aantal_inwoners | 5790 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6690 |
| buurtcode | BU03450331 |
| buurtnaam | Franse Gat |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450331 |
| mannen | 2875 |
| meest_voorkomende_postcode | 3904 |
| omgevingsadressendichtheid | 2495 |
| oppervlakte_land_in_ha | 87 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 87 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 39 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 2920 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034503 |
| 3d02bf4f-42a2-5847-b643-57b383766e52 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 270 |
| aantal_inwoners | 770 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2774 |
| buurtcode | BU03450332 |
| buurtnaam | Salamander |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450332 |
| mannen | 400 |
| meest_voorkomende_postcode | 3904 |
| omgevingsadressendichtheid | 1299 |
| oppervlakte_land_in_ha | 28 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 28 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 15 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 51 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 50 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 375 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034503 |
| f50efd4f-f815-511f-ae7b-3dedac09811c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1190 |
| aantal_inwoners | 2495 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9149 |
| buurtcode | BU03450440 |
| buurtnaam | Molenbrug |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450440 |
| mannen | 1200 |
| meest_voorkomende_postcode | 3905 |
| omgevingsadressendichtheid | 3369 |
| oppervlakte_land_in_ha | 27 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 27 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 44 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1290 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034504 |
| f3257d9b-25b9-5793-9baf-d0fbc3797cf5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1440 |
| aantal_inwoners | 3160 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5348 |
| buurtcode | BU03450441 |
| buurtnaam | 't Hoorntje |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450441 |
| mannen | 1545 |
| meest_voorkomende_postcode | 3905 |
| omgevingsadressendichtheid | 2742 |
| oppervlakte_land_in_ha | 59 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 59 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 39 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 31 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1615 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034504 |
| 2b69cfe2-1be5-51e7-a697-aa6dd49e05dc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 775 |
| aantal_inwoners | 2045 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7480 |
| buurtcode | BU03450442 |
| buurtnaam | De Pol |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450442 |
| mannen | 1040 |
| meest_voorkomende_postcode | 3905 |
| omgevingsadressendichtheid | 2839 |
| oppervlakte_land_in_ha | 27 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 27 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1010 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034504 |
| a1231135-f7a2-5fd7-8964-fa555e5837a8 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 665 |
| aantal_inwoners | 1605 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6232 |
| buurtcode | BU03450443 |
| buurtnaam | Gelderse Blom |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450443 |
| mannen | 800 |
| meest_voorkomende_postcode | 3905 |
| omgevingsadressendichtheid | 2225 |
| oppervlakte_land_in_ha | 26 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 26 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 810 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034504 |
| fb33415c-76f4-57c7-8ca8-68eb93ccba13 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 45 |
| aantal_inwoners | 110 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 295 |
| buurtcode | BU03450444 |
| buurtnaam | De Compagnie |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450444 |
| mannen | 60 |
| meest_voorkomende_postcode | 3905 |
| omgevingsadressendichtheid | 1154 |
| oppervlakte_land_in_ha | 38 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 38 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 39 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 55 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034504 |
| 109061fe-022a-576e-93b9-79b01bd0c1bf | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 45 |
| aantal_inwoners | 180 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 271 |
| buurtcode | BU03450445 |
| buurtnaam | De Batterijen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450445 |
| mannen | 90 |
| meest_voorkomende_postcode | 3905 |
| omgevingsadressendichtheid | 420 |
| oppervlakte_land_in_ha | 66 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 69 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 72 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 35 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 90 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034504 |
| 2624bfaa-603b-5798-b18a-50b779083387 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1355 |
| aantal_inwoners | 3275 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7555 |
| buurtcode | BU03450550 |
| buurtnaam | Pioniersbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0345 |
| gemeentenaam | Veenendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03450550 |
| mannen | 1630 |
| meest_voorkomende_postcode | 3905 |
| omgevingsadressendichtheid | 2134 |
| oppervlakte_land_in_ha | 43 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 43 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1640 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034505 |