CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 2de8f4e7-53a8-5cef-91fc-25b546709162 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 15 |
| aantal_inwoners | 35 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 206 |
| buurtcode | BU03100902 |
| buurtnaam | Weltevreden |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0310 |
| gemeentenaam | De Bilt |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03100902 |
| mannen | 20 |
| meest_voorkomende_postcode | 3731 |
| omgevingsadressendichtheid | 1482 |
| oppervlakte_land_in_ha | 16 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 17 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 24 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 60 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 68 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 20 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK031009 |
| 608216b7-dac4-5d5c-b19d-d320d02ca6a6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 475 |
| aantal_inwoners | 1285 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 810 |
| buurtcode | BU03100903 |
| buurtnaam | De Bilt Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0310 |
| gemeentenaam | De Bilt |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03100903 |
| mannen | 630 |
| meest_voorkomende_postcode | 3731 |
| omgevingsadressendichtheid | 927 |
| oppervlakte_land_in_ha | 159 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 160 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 650 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK031009 |
| de28a50b-b169-508c-ae78-febfd7118d2f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2195 |
| aantal_inwoners | 4390 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6793 |
| buurtcode | BU03101001 |
| buurtnaam | De Bilt Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0310 |
| gemeentenaam | De Bilt |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03101001 |
| mannen | 2100 |
| meest_voorkomende_postcode | 3732 |
| omgevingsadressendichtheid | 1754 |
| oppervlakte_land_in_ha | 65 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 65 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 47 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 32 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 56 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 2290 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK031010 |
| 584c3aa9-bdaa-51e8-8262-6e8f0618ca17 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 175 |
| aantal_inwoners | 450 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 63 |
| buurtcode | BU03101002 |
| buurtnaam | Beerschoten-Oostbroek |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0310 |
| gemeentenaam | De Bilt |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03101002 |
| mannen | 225 |
| meest_voorkomende_postcode | 3732 |
| omgevingsadressendichtheid | 878 |
| oppervlakte_land_in_ha | 714 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 721 |
| oppervlakte_water_in_ha | 7 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 220 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK031010 |
| 96ff9ba9-0fb3-5b49-9043-943be15daf78 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3045 |
| aantal_inwoners | 7005 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2002 |
| buurtcode | BU03120000 |
| buurtnaam | Bunnik |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0312 |
| gemeentenaam | Bunnik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03120000 |
| mannen | 3415 |
| meest_voorkomende_postcode | 3981 |
| omgevingsadressendichtheid | 817 |
| oppervlakte_land_in_ha | 350 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 361 |
| oppervlakte_water_in_ha | 11 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 3590 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK031200 |
| 0186686d-8722-54f8-b9e7-00eedb7bc933 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 80 |
| aantal_inwoners | 145 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 245 |
| buurtcode | BU03120001 |
| buurtnaam | Vechten |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0312 |
| gemeentenaam | Bunnik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03120001 |
| mannen | 65 |
| meest_voorkomende_postcode | 3981 |
| omgevingsadressendichtheid | 202 |
| oppervlakte_land_in_ha | 60 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 61 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 52 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 31 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 22 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 35 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 80 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK031200 |
| c0b85899-2e1c-5526-b617-ec06e5d7cede | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 35 |
| aantal_inwoners | 55 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 25 |
| buurtcode | BU03120008 |
| buurtnaam | Verspreide huizen in het noorden |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0312 |
| gemeentenaam | Bunnik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03120008 |
| mannen | 25 |
| meest_voorkomende_postcode | 3981 |
| omgevingsadressendichtheid | 239 |
| oppervlakte_land_in_ha | 228 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 247 |
| oppervlakte_water_in_ha | 19 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 65 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 25 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 24 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 61 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 30 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK031200 |
| 317d6b90-01c2-5adf-be11-a97aeff3582e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 85 |
| aantal_inwoners | 185 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 27 |
| buurtcode | BU03120009 |
| buurtnaam | Verspreide huizen in het zuiden |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0312 |
| gemeentenaam | Bunnik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03120009 |
| mannen | 90 |
| meest_voorkomende_postcode | 3981 |
| omgevingsadressendichtheid | 193 |
| oppervlakte_land_in_ha | 681 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 692 |
| oppervlakte_water_in_ha | 12 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 27 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 95 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK031200 |
| 70571340-a71c-51dd-9d71-f9f631381182 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2440 |
| aantal_inwoners | 5475 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4532 |
| buurtcode | BU03120100 |
| buurtnaam | Odijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0312 |
| gemeentenaam | Bunnik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03120100 |
| mannen | 2705 |
| meest_voorkomende_postcode | 3984 |
| omgevingsadressendichtheid | 806 |
| oppervlakte_land_in_ha | 121 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 122 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 2770 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK031201 |
| 28705cc1-cac8-50ab-960b-f58e0ed3a00e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 245 |
| aantal_inwoners | 725 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 123 |
| buurtcode | BU03120109 |
| buurtnaam | Verspreide huizen van Odijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0312 |
| gemeentenaam | Bunnik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03120109 |
| mannen | 390 |
| meest_voorkomende_postcode | 3984 |
| omgevingsadressendichtheid | 430 |
| oppervlakte_land_in_ha | 591 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 596 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 14 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 58 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 58 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 28 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 31 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 340 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK031201 |