CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 648c02d3-75a8-5033-80db-a4344b204f42 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 415 |
| aantal_inwoners | 900 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 11655 |
| buurtcode | BU03211236 |
| buurtnaam | Castellum West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0321 |
| gemeentenaam | Houten |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03211236 |
| mannen | 430 |
| meest_voorkomende_postcode | 3995 |
| omgevingsadressendichtheid | 2174 |
| oppervlakte_land_in_ha | 8 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 8 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 41 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 58 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 24 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 40 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 17 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 475 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK032112 |
| 80798bac-55c5-5669-a9f8-00457373b300 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 435 |
| aantal_inwoners | 1060 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 15076 |
| buurtcode | BU03211237 |
| buurtnaam | Castellum Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0321 |
| gemeentenaam | Houten |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03211237 |
| mannen | 520 |
| meest_voorkomende_postcode | 3995 |
| omgevingsadressendichtheid | 2211 |
| oppervlakte_land_in_ha | 7 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 8 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 26 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 35 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 18 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 540 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK032112 |
| 52beb6c4-96cb-578c-9d08-210f432bd734 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 100 |
| aantal_inwoners | 205 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 984 |
| buurtcode | BU03211238 |
| buurtnaam | Schaften |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0321 |
| gemeentenaam | Houten |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 3 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03211238 |
| mannen | 100 |
| meest_voorkomende_postcode | 3991 |
| omgevingsadressendichtheid | 2092 |
| oppervlakte_land_in_ha | 21 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 21 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 35 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 53 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 29 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 28 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 19 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 58 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 18 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 105 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK032112 |
| d29e2bb9-c586-5cff-a841-86e7108e3e2b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 0 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU03211252 |
| buurtnaam | Rondweg Zuid-West |
| dekkingspercentage | -99997 |
| gemeentecode | GM0321 |
| gemeentenaam | Houten |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | -99997 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03211252 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | -99997 |
| omgevingsadressendichtheid | -99997 |
| oppervlakte_land_in_ha | 10 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 10 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | -99997 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK032112 |
| 42a3c8f8-aa4f-5ead-8e9a-b795560a90dd | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 460 |
| aantal_inwoners | 1120 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6976 |
| buurtcode | BU03211340 |
| buurtnaam | Landen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0321 |
| gemeentenaam | Houten |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03211340 |
| mannen | 545 |
| meest_voorkomende_postcode | 3994 |
| omgevingsadressendichtheid | 1894 |
| oppervlakte_land_in_ha | 16 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 16 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 575 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK032113 |
| 078c2ff8-e9fc-5fae-bca3-9a395b1ef0ff | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 560 |
| aantal_inwoners | 1680 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6256 |
| buurtcode | BU03211341 |
| buurtnaam | Tuinen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0321 |
| gemeentenaam | Houten |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03211341 |
| mannen | 845 |
| meest_voorkomende_postcode | 3994 |
| omgevingsadressendichtheid | 1740 |
| oppervlakte_land_in_ha | 27 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 28 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 14 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 61 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 22 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 9 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 840 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK032113 |
| 5887bfb3-2335-5ee4-8bf5-b053f2869f88 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 640 |
| aantal_inwoners | 1520 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5653 |
| buurtcode | BU03211342 |
| buurtnaam | Sporen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0321 |
| gemeentenaam | Houten |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03211342 |
| mannen | 730 |
| meest_voorkomende_postcode | 3994 |
| omgevingsadressendichtheid | 2033 |
| oppervlakte_land_in_ha | 27 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 27 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 40 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 780 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK032113 |
| 234e2884-1338-5670-a563-4bb208ed48c5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 775 |
| aantal_inwoners | 1945 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7228 |
| buurtcode | BU03211343 |
| buurtnaam | Meren |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0321 |
| gemeentenaam | Houten |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03211343 |
| mannen | 935 |
| meest_voorkomende_postcode | 3994 |
| omgevingsadressendichtheid | 1039 |
| oppervlakte_land_in_ha | 27 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 39 |
| oppervlakte_water_in_ha | 12 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1010 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK032113 |
| 69048b7d-87da-5982-9d26-3637f5199e30 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 945 |
| aantal_inwoners | 2420 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8172 |
| buurtcode | BU03211344 |
| buurtnaam | Mossen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0321 |
| gemeentenaam | Houten |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03211344 |
| mannen | 1215 |
| meest_voorkomende_postcode | 3994 |
| omgevingsadressendichtheid | 1256 |
| oppervlakte_land_in_ha | 30 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 34 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 47 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1200 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK032113 |
| 72b73fd3-6813-5f90-b306-0b3618f7bc2f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 745 |
| aantal_inwoners | 2015 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5181 |
| buurtcode | BU03211345 |
| buurtnaam | Grassen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0321 |
| gemeentenaam | Houten |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03211345 |
| mannen | 1015 |
| meest_voorkomende_postcode | 3994 |
| omgevingsadressendichtheid | 1644 |
| oppervlakte_land_in_ha | 39 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 39 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 53 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 23 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1000 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK032113 |