CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 8a930a42-cd3b-5d43-aed2-e79ca097f549 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 770 |
| aantal_inwoners | 1690 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6465 |
| buurtcode | BU03270501 |
| buurtnaam | 't Vliet |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0327 |
| gemeentenaam | Leusden |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03270501 |
| mannen | 850 |
| meest_voorkomende_postcode | 3831 |
| omgevingsadressendichtheid | 1038 |
| oppervlakte_land_in_ha | 26 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 27 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 840 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK032705 |
| eeac1633-66ee-58ca-89f3-e31f28003c71 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2290 |
| aantal_inwoners | 5580 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4016 |
| buurtcode | BU03310000 |
| buurtnaam | Lopik-Dorp |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0331 |
| gemeentenaam | Lopik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03310000 |
| mannen | 2830 |
| meest_voorkomende_postcode | 3411 |
| omgevingsadressendichtheid | 713 |
| oppervlakte_land_in_ha | 139 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 141 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 40 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 2745 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033100 |
| f564ca03-baec-5962-9963-8a5d2864fe22 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 295 |
| aantal_inwoners | 775 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 643 |
| buurtcode | BU03310001 |
| buurtnaam | Graaf |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0331 |
| gemeentenaam | Lopik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03310001 |
| mannen | 400 |
| meest_voorkomende_postcode | 3411 |
| omgevingsadressendichtheid | 167 |
| oppervlakte_land_in_ha | 121 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 123 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 37 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 375 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033100 |
| c8822ace-ebdd-53f7-a00e-2e138bd3281b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 230 |
| aantal_inwoners | 620 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 636 |
| buurtcode | BU03310002 |
| buurtnaam | Uitweg |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0331 |
| gemeentenaam | Lopik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03310002 |
| mannen | 305 |
| meest_voorkomende_postcode | 3412 |
| omgevingsadressendichtheid | 82 |
| oppervlakte_land_in_ha | 98 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 100 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 17 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 315 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033100 |
| b7f000d1-e946-5ff8-a300-73cf2d9d1b5e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 235 |
| aantal_inwoners | 595 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 588 |
| buurtcode | BU03310003 |
| buurtnaam | Lopikerkapel |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0331 |
| gemeentenaam | Lopik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03310003 |
| mannen | 315 |
| meest_voorkomende_postcode | 3412 |
| omgevingsadressendichtheid | 99 |
| oppervlakte_land_in_ha | 101 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 104 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 280 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033100 |
| 9c78a1f7-2b2d-5374-82dc-ad300d96022f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 110 |
| aantal_inwoners | 290 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1401 |
| buurtcode | BU03310004 |
| buurtnaam | Jaarsveld |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0331 |
| gemeentenaam | Lopik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03310004 |
| mannen | 155 |
| meest_voorkomende_postcode | 3413 |
| omgevingsadressendichtheid | 82 |
| oppervlakte_land_in_ha | 21 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 31 |
| oppervlakte_water_in_ha | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 17 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 135 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033100 |
| a06b9375-1e6c-57ed-8a7d-09234f34b36e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 110 |
| aantal_inwoners | 310 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 379 |
| buurtcode | BU03310005 |
| buurtnaam | Wielsekade |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0331 |
| gemeentenaam | Lopik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03310005 |
| mannen | 170 |
| meest_voorkomende_postcode | 3411 |
| omgevingsadressendichtheid | 113 |
| oppervlakte_land_in_ha | 82 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 85 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 140 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033100 |
| 673c8576-ccc7-5cb1-8139-b903098d4ad1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 310 |
| aantal_inwoners | 770 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 897 |
| buurtcode | BU03310006 |
| buurtnaam | Cabauw |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0331 |
| gemeentenaam | Lopik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03310006 |
| mannen | 410 |
| meest_voorkomende_postcode | 3411 |
| omgevingsadressendichtheid | 104 |
| oppervlakte_land_in_ha | 85 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 89 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 355 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033100 |
| 0892af90-b295-5253-93c6-1a018df7de62 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 70 |
| aantal_inwoners | 175 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 357 |
| buurtcode | BU03310007 |
| buurtnaam | Zevender |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0331 |
| gemeentenaam | Lopik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03310007 |
| mannen | 85 |
| meest_voorkomende_postcode | 3411 |
| omgevingsadressendichtheid | 73 |
| oppervlakte_land_in_ha | 49 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 50 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 22 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 90 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033100 |
| c3282699-11ca-5559-ad3a-ed2dbac5c92c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 165 |
| aantal_inwoners | 405 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 118 |
| buurtcode | BU03310008 |
| buurtnaam | Lekdijk tussen Jaarsveld en Schoonhoven |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0331 |
| gemeentenaam | Lopik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03310008 |
| mannen | 200 |
| meest_voorkomende_postcode | 3411 |
| omgevingsadressendichtheid | 146 |
| oppervlakte_land_in_ha | 346 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 462 |
| oppervlakte_water_in_ha | 116 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 205 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033100 |