CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| e2c678d3-1e08-57fd-b037-be69ae8be89e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 135 |
| aantal_inwoners | 290 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9 |
| buurtcode | BU03310009 |
| buurtnaam | Langs de Lekdijk Lopikerwaard |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0331 |
| gemeentenaam | Lopik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03310009 |
| mannen | 150 |
| meest_voorkomende_postcode | 3411 |
| omgevingsadressendichtheid | 144 |
| oppervlakte_land_in_ha | 3120 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 3245 |
| oppervlakte_water_in_ha | 126 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 41 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 16 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 135 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033100 |
| cfd6f7cb-7d3e-575f-bf30-67f64a77baac | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1020 |
| aantal_inwoners | 2430 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1613 |
| buurtcode | BU03310010 |
| buurtnaam | Benschop-Dorp |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0331 |
| gemeentenaam | Lopik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03310010 |
| mannen | 1215 |
| meest_voorkomende_postcode | 3405 |
| omgevingsadressendichtheid | 349 |
| oppervlakte_land_in_ha | 151 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 153 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 40 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 1220 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033100 |
| bd42926e-005b-5d1d-94c4-e77cc43d8a21 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 450 |
| aantal_inwoners | 1200 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 57 |
| buurtcode | BU03310019 |
| buurtnaam | Benschop Boveneind-Benedeneind |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0331 |
| gemeentenaam | Lopik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03310019 |
| mannen | 620 |
| meest_voorkomende_postcode | 3405 |
| omgevingsadressendichtheid | 123 |
| oppervlakte_land_in_ha | 2112 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 2144 |
| oppervlakte_water_in_ha | 32 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 580 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033100 |
| 587dc9ed-9a03-5722-89b8-f1ed4e0493e9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 250 |
| aantal_inwoners | 645 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2870 |
| buurtcode | BU03310020 |
| buurtnaam | Polsbroek-Dorp |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0331 |
| gemeentenaam | Lopik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03310020 |
| mannen | 320 |
| meest_voorkomende_postcode | 3415 |
| omgevingsadressendichtheid | 106 |
| oppervlakte_land_in_ha | 23 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 24 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 40 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 330 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033100 |
| d729c5ae-44c5-55c9-8507-17ffe635e069 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 250 |
| aantal_inwoners | 705 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 64 |
| buurtcode | BU03310029 |
| buurtnaam | Polsbroek-Noordzijdseweg-Zuidzijdseweg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0331 |
| gemeentenaam | Lopik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03310029 |
| mannen | 380 |
| meest_voorkomende_postcode | 3415 |
| omgevingsadressendichtheid | 55 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1109 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1148 |
| oppervlakte_water_in_ha | 39 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 325 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033100 |
| 01c3215d-753a-54ab-b5db-452291405ea8 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2465 |
| aantal_inwoners | 5495 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3093 |
| buurtcode | BU03350000 |
| buurtnaam | Montfoort |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0335 |
| gemeentenaam | Montfoort |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03350000 |
| mannen | 2720 |
| meest_voorkomende_postcode | 3417 |
| omgevingsadressendichtheid | 962 |
| oppervlakte_land_in_ha | 178 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 183 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 2775 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033500 |
| c9948c86-e4d0-52d6-84e7-91b43ba32aab | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1020 |
| aantal_inwoners | 2545 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6962 |
| buurtcode | BU03350001 |
| buurtnaam | Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0335 |
| gemeentenaam | Montfoort |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03350001 |
| mannen | 1280 |
| meest_voorkomende_postcode | 3417 |
| omgevingsadressendichtheid | 990 |
| oppervlakte_land_in_ha | 37 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 37 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1265 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033500 |
| 234f1c80-b22f-5634-95e4-2efeae3520a4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1460 |
| aantal_inwoners | 3555 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2948 |
| buurtcode | BU03350100 |
| buurtnaam | Linschoten |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0335 |
| gemeentenaam | Montfoort |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03350100 |
| mannen | 1770 |
| meest_voorkomende_postcode | 3461 |
| omgevingsadressendichtheid | 498 |
| oppervlakte_land_in_ha | 121 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 124 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 1785 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033501 |
| aa18a2cb-38a7-5520-85c5-d3c2c95b1430 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 20 |
| aantal_inwoners | 55 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 422 |
| buurtcode | BU03350101 |
| buurtnaam | Polanen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0335 |
| gemeentenaam | Montfoort |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03350101 |
| mannen | 35 |
| meest_voorkomende_postcode | 3461 |
| omgevingsadressendichtheid | 326 |
| oppervlakte_land_in_ha | 14 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 14 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 60 |
| percentage_gescheid | 0 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 60 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 25 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033501 |
| 5c8dbbd9-07b4-5388-9c17-fef7534bf1f4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 25 |
| aantal_inwoners | 80 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 19 |
| buurtcode | BU03350102 |
| buurtnaam | Cattenbroek |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0335 |
| gemeentenaam | Montfoort |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03350102 |
| mannen | 45 |
| meest_voorkomende_postcode | 3461 |
| omgevingsadressendichtheid | 187 |
| oppervlakte_land_in_ha | 412 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 416 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 53 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 48 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 40 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK033501 |