CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 7b3fb0b7-8e42-5efb-bfb8-6373ac96271a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 265 |
| aantal_inwoners | 570 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4536 |
| buurtcode | BU03400101 |
| buurtnaam | Cunera |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0340 |
| gemeentenaam | Rhenen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03400101 |
| mannen | 285 |
| meest_voorkomende_postcode | 3911 |
| omgevingsadressendichtheid | 1298 |
| oppervlakte_land_in_ha | 13 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 13 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 40 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 285 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034001 |
| c99e918d-ec94-53a9-8a67-3f8324542455 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 215 |
| aantal_inwoners | 495 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4485 |
| buurtcode | BU03400102 |
| buurtnaam | Vogelenzang |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0340 |
| gemeentenaam | Rhenen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03400102 |
| mannen | 240 |
| meest_voorkomende_postcode | 3911 |
| omgevingsadressendichtheid | 681 |
| oppervlakte_land_in_ha | 11 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 11 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 24 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 5 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 255 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034001 |
| 151d0e7b-116c-5121-a6ec-5c79c5454beb | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 240 |
| aantal_inwoners | 575 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4275 |
| buurtcode | BU03400103 |
| buurtnaam | Grebbekwartier Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0340 |
| gemeentenaam | Rhenen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03400103 |
| mannen | 290 |
| meest_voorkomende_postcode | 3911 |
| omgevingsadressendichtheid | 714 |
| oppervlakte_land_in_ha | 13 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 13 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 285 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034001 |
| bdc1d334-2080-5eaa-9078-964c53d87535 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 295 |
| aantal_inwoners | 670 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2990 |
| buurtcode | BU03400104 |
| buurtnaam | Grebbekwartier Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0340 |
| gemeentenaam | Rhenen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03400104 |
| mannen | 345 |
| meest_voorkomende_postcode | 3911 |
| omgevingsadressendichtheid | 1250 |
| oppervlakte_land_in_ha | 22 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 22 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 330 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034001 |
| c9a049b3-c060-5ce4-acfb-a080bea0cc6c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 560 |
| aantal_inwoners | 1250 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5730 |
| buurtcode | BU03400105 |
| buurtnaam | Bruine Eng |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0340 |
| gemeentenaam | Rhenen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03400105 |
| mannen | 595 |
| meest_voorkomende_postcode | 3911 |
| omgevingsadressendichtheid | 1531 |
| oppervlakte_land_in_ha | 22 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 22 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 30 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 655 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034001 |
| b817cdaa-7bc6-5e82-864f-6c28dde58a7e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 625 |
| aantal_inwoners | 1395 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6362 |
| buurtcode | BU03400201 |
| buurtnaam | Molenberg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0340 |
| gemeentenaam | Rhenen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03400201 |
| mannen | 670 |
| meest_voorkomende_postcode | 3911 |
| omgevingsadressendichtheid | 1431 |
| oppervlakte_land_in_ha | 22 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 22 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 43 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 730 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034002 |
| b578a045-08cf-5bdf-93b7-ac4a9bcf1d6b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 335 |
| aantal_inwoners | 740 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5332 |
| buurtcode | BU03400202 |
| buurtnaam | Donderberg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0340 |
| gemeentenaam | Rhenen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03400202 |
| mannen | 375 |
| meest_voorkomende_postcode | 3911 |
| omgevingsadressendichtheid | 1053 |
| oppervlakte_land_in_ha | 14 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 14 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 50 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 36 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 365 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034002 |
| c5b4ed06-a9c6-5a3c-a748-1eb5290f101c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 240 |
| aantal_inwoners | 600 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5565 |
| buurtcode | BU03400203 |
| buurtnaam | Koerheuvel |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0340 |
| gemeentenaam | Rhenen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03400203 |
| mannen | 295 |
| meest_voorkomende_postcode | 3912 |
| omgevingsadressendichtheid | 1309 |
| oppervlakte_land_in_ha | 11 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 11 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 41 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 305 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034002 |
| e89b79f0-6ffd-5d42-9ec3-8d45f9edb720 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1270 |
| aantal_inwoners | 2790 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6923 |
| buurtcode | BU03400301 |
| buurtnaam | Rhenen Hoog |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0340 |
| gemeentenaam | Rhenen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03400301 |
| mannen | 1360 |
| meest_voorkomende_postcode | 3911 |
| omgevingsadressendichtheid | 1444 |
| oppervlakte_land_in_ha | 40 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 40 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 38 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1430 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034003 |
| d4cb230e-0ab7-51d0-acef-155b6a112aaf | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 360 |
| aantal_inwoners | 960 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4243 |
| buurtcode | BU03400302 |
| buurtnaam | Domineesberg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0340 |
| gemeentenaam | Rhenen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03400302 |
| mannen | 475 |
| meest_voorkomende_postcode | 3911 |
| omgevingsadressendichtheid | 1187 |
| oppervlakte_land_in_ha | 23 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 23 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 50 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 480 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK034003 |