CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 7860cfe9-7339-5e06-bc71-9bae76079b39 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 205 |
| aantal_inwoners | 360 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 563 |
| buurtcode | BU03770101 |
| buurtnaam | Oldenhove |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0377 |
| gemeentenaam | Bloemendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03770101 |
| mannen | 190 |
| meest_voorkomende_postcode | 2051 |
| omgevingsadressendichtheid | 1547 |
| oppervlakte_land_in_ha | 65 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 65 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 30 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 55 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 22 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 40 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 32 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 175 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK037701 |
| c4e4be12-f84a-558b-8e65-bbe81959c8f7 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 75 |
| aantal_inwoners | 155 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 60 |
| buurtcode | BU03770109 |
| buurtnaam | Overveen-West |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0377 |
| gemeentenaam | Bloemendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03770109 |
| mannen | 65 |
| meest_voorkomende_postcode | 2051 |
| omgevingsadressendichtheid | 612 |
| oppervlakte_land_in_ha | 258 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 266 |
| oppervlakte_water_in_ha | 7 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 35 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 42 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 35 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 90 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK037701 |
| 9bc35d0a-f79b-5fc2-b08c-e230a6304486 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1040 |
| aantal_inwoners | 2750 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1726 |
| buurtcode | BU03770200 |
| buurtnaam | Aerdenhout-Centrum |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0377 |
| gemeentenaam | Bloemendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03770200 |
| mannen | 1355 |
| meest_voorkomende_postcode | 2111 |
| omgevingsadressendichtheid | 1143 |
| oppervlakte_land_in_ha | 159 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 160 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 11 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1395 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK037702 |
| 734f67cc-4ee0-5e26-8b0a-648ea4d21a50 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 345 |
| aantal_inwoners | 850 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1264 |
| buurtcode | BU03770201 |
| buurtnaam | Aerdenhout-West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0377 |
| gemeentenaam | Bloemendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03770201 |
| mannen | 425 |
| meest_voorkomende_postcode | 2111 |
| omgevingsadressendichtheid | 389 |
| oppervlakte_land_in_ha | 67 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 67 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 13 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 420 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK037702 |
| d978e91f-d859-54e6-915c-bbe0f9e64019 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 285 |
| aantal_inwoners | 685 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2260 |
| buurtcode | BU03770202 |
| buurtnaam | Aerdenhout-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0377 |
| gemeentenaam | Bloemendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03770202 |
| mannen | 335 |
| meest_voorkomende_postcode | 2111 |
| omgevingsadressendichtheid | 769 |
| oppervlakte_land_in_ha | 30 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 30 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 350 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK037702 |
| 2a96a8a5-8ecb-54dc-a515-dbcf94fc4a70 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 175 |
| aantal_inwoners | 490 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 156 |
| buurtcode | BU03770209 |
| buurtnaam | Aerdenhout-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0377 |
| gemeentenaam | Bloemendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03770209 |
| mannen | 215 |
| meest_voorkomende_postcode | 2111 |
| omgevingsadressendichtheid | 534 |
| oppervlakte_land_in_ha | 313 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 320 |
| oppervlakte_water_in_ha | 7 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 40 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 9 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 42 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 275 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK037702 |
| 73d2bf61-4faf-5162-b245-1eb235325b1c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 910 |
| aantal_inwoners | 1920 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2057 |
| buurtcode | BU03770300 |
| buurtnaam | Vogelenzang |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0377 |
| gemeentenaam | Bloemendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03770300 |
| mannen | 920 |
| meest_voorkomende_postcode | 2114 |
| omgevingsadressendichtheid | 461 |
| oppervlakte_land_in_ha | 93 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 96 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 34 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 31 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 1000 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK037703 |
| 55897def-6c4d-5c5c-bb7c-159659463825 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 120 |
| aantal_inwoners | 265 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 39 |
| buurtcode | BU03770309 |
| buurtnaam | Verspreide huizen Vogelenzang |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0377 |
| gemeentenaam | Bloemendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03770309 |
| mannen | 130 |
| meest_voorkomende_postcode | 2114 |
| omgevingsadressendichtheid | 323 |
| oppervlakte_land_in_ha | 696 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 701 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 50 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 37 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 33 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 38 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 135 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK037703 |
| 82a1235c-6d95-5556-a8f3-31354bc6892b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 675 |
| aantal_inwoners | 1405 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2106 |
| buurtcode | BU03770400 |
| buurtnaam | Oude Kern Bennebroek |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0377 |
| gemeentenaam | Bloemendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03770400 |
| mannen | 655 |
| meest_voorkomende_postcode | 2121 |
| omgevingsadressendichtheid | 918 |
| oppervlakte_land_in_ha | 67 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 68 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 40 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 745 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK037704 |
| c321036e-a7ad-58a1-8638-6874b584c393 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 365 |
| aantal_inwoners | 875 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3167 |
| buurtcode | BU03770401 |
| buurtnaam | Villawijk Het Duin |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0377 |
| gemeentenaam | Bloemendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03770401 |
| mannen | 430 |
| meest_voorkomende_postcode | 2121 |
| omgevingsadressendichtheid | 935 |
| oppervlakte_land_in_ha | 28 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 28 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 27 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 450 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK037704 |