CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 8c6fdcb7-b12a-5f85-ac2e-b97f3843878c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 435 |
| aantal_inwoners | 1040 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6378 |
| buurtcode | BU03770402 |
| buurtnaam | Leidsevaart- Bloemhof |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0377 |
| gemeentenaam | Bloemendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03770402 |
| mannen | 495 |
| meest_voorkomende_postcode | 2121 |
| omgevingsadressendichtheid | 758 |
| oppervlakte_land_in_ha | 16 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 17 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 540 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK037704 |
| ec8ed955-dcf7-5834-bcf8-fbd5a1d64664 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 115 |
| aantal_inwoners | 305 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3711 |
| buurtcode | BU03770403 |
| buurtnaam | Villawijk Bijweg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0377 |
| gemeentenaam | Bloemendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03770403 |
| mannen | 155 |
| meest_voorkomende_postcode | 2121 |
| omgevingsadressendichtheid | 785 |
| oppervlakte_land_in_ha | 8 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 8 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 22 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 155 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK037704 |
| 3c9b706e-07e1-5c10-bb38-bb1bfe67e343 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 535 |
| aantal_inwoners | 1420 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3928 |
| buurtcode | BU03770404 |
| buurtnaam | Meerwijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0377 |
| gemeentenaam | Bloemendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03770404 |
| mannen | 675 |
| meest_voorkomende_postcode | 2121 |
| omgevingsadressendichtheid | 742 |
| oppervlakte_land_in_ha | 36 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 37 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 37 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 32 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 745 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK037704 |
| c3d5310b-dbce-5df7-83f4-72dc17d46a6a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 160 |
| aantal_inwoners | 365 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1729 |
| buurtcode | BU03770409 |
| buurtnaam | Park Lokhorsterduin |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0377 |
| gemeentenaam | Bloemendaal |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03770409 |
| mannen | 205 |
| meest_voorkomende_postcode | 2121 |
| omgevingsadressendichtheid | 888 |
| oppervlakte_land_in_ha | 21 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 22 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 64 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 30 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 8 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 5 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 2 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 53 |
| percentage_verweduwd | 13 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 165 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK037704 |
| 751ebbdb-1e25-529c-8dbe-c2a4c5709063 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1140 |
| aantal_inwoners | 2430 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5940 |
| buurtcode | BU03830001 |
| buurtnaam | Centrum-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0383 |
| gemeentenaam | Castricum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03830001 |
| mannen | 1185 |
| meest_voorkomende_postcode | 1901 |
| omgevingsadressendichtheid | 2007 |
| oppervlakte_land_in_ha | 41 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 41 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 27 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1245 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK038300 |
| a64ed186-5263-5d93-9ec8-a0f3b022ec45 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1220 |
| aantal_inwoners | 2485 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5179 |
| buurtcode | BU03830011 |
| buurtnaam | Centrum-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0383 |
| gemeentenaam | Castricum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03830011 |
| mannen | 1190 |
| meest_voorkomende_postcode | 1901 |
| omgevingsadressendichtheid | 2010 |
| oppervlakte_land_in_ha | 48 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 48 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 45 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 32 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1300 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK038300 |
| 18226e46-1cb6-5b32-89a7-cb57131077b4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1245 |
| aantal_inwoners | 2995 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5525 |
| buurtcode | BU03830101 |
| buurtnaam | Oranjebuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0383 |
| gemeentenaam | Castricum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03830101 |
| mannen | 1445 |
| meest_voorkomende_postcode | 1901 |
| omgevingsadressendichtheid | 2177 |
| oppervlakte_land_in_ha | 54 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 54 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1545 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK038301 |
| 731c25e4-7a74-59f3-aa0f-2ecf84e0ea06 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1225 |
| aantal_inwoners | 2580 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3512 |
| buurtcode | BU03830111 |
| buurtnaam | Kooiweg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0383 |
| gemeentenaam | Castricum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03830111 |
| mannen | 1200 |
| meest_voorkomende_postcode | 1901 |
| omgevingsadressendichtheid | 1779 |
| oppervlakte_land_in_ha | 74 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 75 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 39 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 34 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1385 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK038301 |
| 58c25546-b257-5137-9f76-4114a6f62bcc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1620 |
| aantal_inwoners | 3360 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6014 |
| buurtcode | BU03830201 |
| buurtnaam | Molendijk |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0383 |
| gemeentenaam | Castricum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03830201 |
| mannen | 1615 |
| meest_voorkomende_postcode | 1902 |
| omgevingsadressendichtheid | 2254 |
| oppervlakte_land_in_ha | 56 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 56 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 41 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 31 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1735 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK038302 |
| 6fb9581b-2085-5a54-be4a-f85f4596a33e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1005 |
| aantal_inwoners | 2285 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2319 |
| buurtcode | BU03830211 |
| buurtnaam | Noord-End |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0383 |
| gemeentenaam | Castricum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03830211 |
| mannen | 1125 |
| meest_voorkomende_postcode | 1902 |
| omgevingsadressendichtheid | 1599 |
| oppervlakte_land_in_ha | 99 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 101 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 35 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1160 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK038302 |