CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 16fb0d46-b81f-50be-9af3-98467bcc186d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1105 |
| aantal_inwoners | 2365 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6521 |
| buurtcode | BU03560802 |
| buurtnaam | Hoven-Oost |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0356 |
| gemeentenaam | Nieuwegein |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03560802 |
| mannen | 1135 |
| meest_voorkomende_postcode | 3438 |
| omgevingsadressendichtheid | 1443 |
| oppervlakte_land_in_ha | 36 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 36 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 34 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 31 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1230 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK035608 |
| 27de3733-18b9-50a7-8009-53d6030cb73e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1380 |
| aantal_inwoners | 2995 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6917 |
| buurtcode | BU03560803 |
| buurtnaam | Hoven-West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0356 |
| gemeentenaam | Nieuwegein |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03560803 |
| mannen | 1445 |
| meest_voorkomende_postcode | 3437 |
| omgevingsadressendichtheid | 1496 |
| oppervlakte_land_in_ha | 43 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 43 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1555 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK035608 |
| 1ab8a882-1907-5cc5-81a8-5c83e6ebc27a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 15 |
| aantal_inwoners | 30 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 29 |
| buurtcode | BU03560804 |
| buurtnaam | Galecopperzoom |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0356 |
| gemeentenaam | Nieuwegein |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03560804 |
| mannen | 15 |
| meest_voorkomende_postcode | 3437 |
| omgevingsadressendichtheid | 897 |
| oppervlakte_land_in_ha | 101 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 105 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 50 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 0 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 52 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 10 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK035608 |
| 75615fbb-1780-541b-b030-da83315851eb | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 725 |
| aantal_inwoners | 1740 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7092 |
| buurtcode | BU03561001 |
| buurtnaam | Vesten |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0356 |
| gemeentenaam | Nieuwegein |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03561001 |
| mannen | 880 |
| meest_voorkomende_postcode | 3432 |
| omgevingsadressendichtheid | 1800 |
| oppervlakte_land_in_ha | 25 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 26 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 865 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK035610 |
| 7b74f7bd-986d-52bb-af69-6adee00276f6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1470 |
| aantal_inwoners | 3175 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7831 |
| buurtcode | BU03561002 |
| buurtnaam | Schansen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0356 |
| gemeentenaam | Nieuwegein |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03561002 |
| mannen | 1595 |
| meest_voorkomende_postcode | 3432 |
| omgevingsadressendichtheid | 1683 |
| oppervlakte_land_in_ha | 41 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 42 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 43 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 32 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1580 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK035610 |
| 42b979bb-f1dc-568c-80ee-24adb518605e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 760 |
| aantal_inwoners | 1685 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6766 |
| buurtcode | BU03561003 |
| buurtnaam | Graven en Gravinnen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0356 |
| gemeentenaam | Nieuwegein |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03561003 |
| mannen | 860 |
| meest_voorkomende_postcode | 3434 |
| omgevingsadressendichtheid | 1808 |
| oppervlakte_land_in_ha | 25 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 26 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 825 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK035610 |
| b6103b52-e31f-5575-b193-9a1f079c74bd | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 675 |
| aantal_inwoners | 1675 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5718 |
| buurtcode | BU03561101 |
| buurtnaam | Hoogzandveld-Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0356 |
| gemeentenaam | Nieuwegein |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03561101 |
| mannen | 830 |
| meest_voorkomende_postcode | 3434 |
| omgevingsadressendichtheid | 1489 |
| oppervlakte_land_in_ha | 29 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 29 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 845 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK035611 |
| 90c71cf1-e7e9-541c-9cd3-9aa52153f40b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 520 |
| aantal_inwoners | 1340 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5162 |
| buurtcode | BU03561102 |
| buurtnaam | Hoogzandveld-West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0356 |
| gemeentenaam | Nieuwegein |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03561102 |
| mannen | 675 |
| meest_voorkomende_postcode | 3434 |
| omgevingsadressendichtheid | 1077 |
| oppervlakte_land_in_ha | 26 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 27 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 665 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK035611 |
| dda1bd70-9d13-53c6-aff7-7dc84f177028 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 910 |
| aantal_inwoners | 1680 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3403 |
| buurtcode | BU03561200 |
| buurtnaam | Lekboulevard |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0356 |
| gemeentenaam | Nieuwegein |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03561200 |
| mannen | 805 |
| meest_voorkomende_postcode | 3434 |
| omgevingsadressendichtheid | 1181 |
| oppervlakte_land_in_ha | 49 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 66 |
| oppervlakte_water_in_ha | 16 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 51 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 22 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 41 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 880 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK035612 |
| a0b401f1-3966-55e8-80f7-8e80e9262198 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1110 |
| aantal_inwoners | 2310 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4312 |
| buurtcode | BU03561301 |
| buurtnaam | Vreeswijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0356 |
| gemeentenaam | Nieuwegein |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03561301 |
| mannen | 1125 |
| meest_voorkomende_postcode | 3433 |
| omgevingsadressendichtheid | 1547 |
| oppervlakte_land_in_ha | 54 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 76 |
| oppervlakte_water_in_ha | 23 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1185 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK035613 |