CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 280b4da0-bf90-5fc1-8bf4-15ca95c6ddda | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 425 |
| aantal_inwoners | 1355 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2646 |
| buurtcode | BU04797232 |
| buurtnaam | Kreekrijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0479 |
| gemeentenaam | Zaanstad |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04797232 |
| mannen | 675 |
| meest_voorkomende_postcode | 1567 |
| omgevingsadressendichtheid | 1403 |
| oppervlakte_land_in_ha | 51 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 51 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 14 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 70 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 16 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 59 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 30 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 34 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 3 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 685 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK047972 |
| 92005189-54c5-5e1f-92d9-87a8bfa27d7c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1535 |
| aantal_inwoners | 4600 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9260 |
| buurtcode | BU04797233 |
| buurtnaam | Parkrijk Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0479 |
| gemeentenaam | Zaanstad |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04797233 |
| mannen | 2250 |
| meest_voorkomende_postcode | 1567 |
| omgevingsadressendichtheid | 1422 |
| oppervlakte_land_in_ha | 50 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 53 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 15 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 66 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 19 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 58 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 25 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 5 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 2350 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK047972 |
| 99bb84bb-de1e-5cc0-9ab0-b2f9864f33c0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1785 |
| aantal_inwoners | 4740 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9713 |
| buurtcode | BU04797234 |
| buurtnaam | Parkrijk Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0479 |
| gemeentenaam | Zaanstad |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04797234 |
| mannen | 2380 |
| meest_voorkomende_postcode | 1567 |
| omgevingsadressendichtheid | 2030 |
| oppervlakte_land_in_ha | 49 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 51 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 56 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 18 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 22 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 7 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 2360 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK047972 |
| 2c9e658d-dedc-580b-9ade-37b1399b326d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 125 |
| aantal_inwoners | 660 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 372 |
| buurtcode | BU04798110 |
| buurtnaam | Westzanerpolder |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0479 |
| gemeentenaam | Zaanstad |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04798110 |
| mannen | 495 |
| meest_voorkomende_postcode | 1551 |
| omgevingsadressendichtheid | 257 |
| oppervlakte_land_in_ha | 178 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 210 |
| oppervlakte_water_in_ha | 33 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 22 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 67 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 42 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 170 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK047981 |
| 1e967b85-cd2e-5d47-b8d8-5c79a9b5d254 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 545 |
| aantal_inwoners | 1260 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 757 |
| buurtcode | BU04798120 |
| buurtnaam | Westzaan Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0479 |
| gemeentenaam | Zaanstad |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04798120 |
| mannen | 605 |
| meest_voorkomende_postcode | 1551 |
| omgevingsadressendichtheid | 262 |
| oppervlakte_land_in_ha | 167 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 178 |
| oppervlakte_water_in_ha | 12 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 660 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK047981 |
| a2102c04-2e01-515e-a081-dfb88052e687 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 265 |
| aantal_inwoners | 655 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 173 |
| buurtcode | BU04798130 |
| buurtnaam | J.J. Allanbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0479 |
| gemeentenaam | Zaanstad |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04798130 |
| mannen | 335 |
| meest_voorkomende_postcode | 1551 |
| omgevingsadressendichtheid | 275 |
| oppervlakte_land_in_ha | 377 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 431 |
| oppervlakte_water_in_ha | 54 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 320 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK047981 |
| 38c3e60f-6958-5537-bbcf-658b21a2ceec | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1115 |
| aantal_inwoners | 2455 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1934 |
| buurtcode | BU04798140 |
| buurtnaam | Westzaan Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0479 |
| gemeentenaam | Zaanstad |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04798140 |
| mannen | 1215 |
| meest_voorkomende_postcode | 1551 |
| omgevingsadressendichtheid | 410 |
| oppervlakte_land_in_ha | 127 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 161 |
| oppervlakte_water_in_ha | 34 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 27 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 1235 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK047981 |
| 3ff319c9-86f1-5483-828a-b1504671fe18 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 40 |
| aantal_inwoners | 105 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 85 |
| buurtcode | BU04798150 |
| buurtnaam | Middel |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0479 |
| gemeentenaam | Zaanstad |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04798150 |
| mannen | 45 |
| meest_voorkomende_postcode | 1551 |
| omgevingsadressendichtheid | 302 |
| oppervlakte_land_in_ha | 121 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 143 |
| oppervlakte_water_in_ha | 22 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 16 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 0 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 51 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 60 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK047981 |
| 6f0eba24-54bb-5861-b4c9-991b969f0718 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 440 |
| aantal_inwoners | 975 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4599 |
| buurtcode | BU04820101 |
| buurtnaam | Cortgene |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0482 |
| gemeentenaam | Alblasserdam |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04820101 |
| mannen | 470 |
| meest_voorkomende_postcode | 2951 |
| omgevingsadressendichtheid | 1817 |
| oppervlakte_land_in_ha | 21 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 23 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 39 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 30 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 510 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048201 |
| afe71e14-412a-5ad2-81e4-6f7ceab51993 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 365 |
| aantal_inwoners | 645 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6574 |
| buurtcode | BU04820102 |
| buurtnaam | Redersbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0482 |
| gemeentenaam | Alblasserdam |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04820102 |
| mannen | 290 |
| meest_voorkomende_postcode | 2951 |
| omgevingsadressendichtheid | 1798 |
| oppervlakte_land_in_ha | 10 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 10 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 55 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 14 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 20 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 33 |
| percentage_verweduwd | 12 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 360 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048201 |