CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 4807898a-9a65-5767-b361-b2f5bde47166 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 705 |
| aantal_inwoners | 1520 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6582 |
| buurtcode | BU04840203 |
| buurtnaam | Horstenbuurt-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840203 |
| mannen | 745 |
| meest_voorkomende_postcode | 2402 |
| omgevingsadressendichtheid | 2530 |
| oppervlakte_land_in_ha | 23 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 24 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 780 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048402 |
| 88164e3d-f4ba-5c74-9c3c-43d9a288aaa7 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 685 |
| aantal_inwoners | 1650 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8706 |
| buurtcode | BU04840204 |
| buurtnaam | Horstenbuurt-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840204 |
| mannen | 800 |
| meest_voorkomende_postcode | 2402 |
| omgevingsadressendichtheid | 3109 |
| oppervlakte_land_in_ha | 19 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 19 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 850 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048402 |
| 7b068faf-f49a-5543-81c9-881cbdf1d95a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 540 |
| aantal_inwoners | 1200 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6245 |
| buurtcode | BU04840205 |
| buurtnaam | Burgtenbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840205 |
| mannen | 615 |
| meest_voorkomende_postcode | 2402 |
| omgevingsadressendichtheid | 2886 |
| oppervlakte_land_in_ha | 19 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 20 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 37 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 585 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048402 |
| 99551e0e-d7e8-584d-99d3-7677572e4e7a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 610 |
| aantal_inwoners | 1215 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7607 |
| buurtcode | BU04840206 |
| buurtnaam | Preludeweg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840206 |
| mannen | 570 |
| meest_voorkomende_postcode | 2402 |
| omgevingsadressendichtheid | 3187 |
| oppervlakte_land_in_ha | 16 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 16 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 44 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 645 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048402 |
| a8e41453-65a8-59d5-abb3-04b10bfac1d2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 450 |
| aantal_inwoners | 1140 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7113 |
| buurtcode | BU04840207 |
| buurtnaam | Componistenbuurt-Noord |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840207 |
| mannen | 555 |
| meest_voorkomende_postcode | 2402 |
| omgevingsadressendichtheid | 3507 |
| oppervlakte_land_in_ha | 16 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 17 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 590 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048402 |
| 48534d33-12f6-590c-a673-ccf18cf0d437 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 805 |
| aantal_inwoners | 1715 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8493 |
| buurtcode | BU04840208 |
| buurtnaam | Componistenbuurt-Zuid |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840208 |
| mannen | 870 |
| meest_voorkomende_postcode | 2402 |
| omgevingsadressendichtheid | 3347 |
| oppervlakte_land_in_ha | 20 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 20 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 845 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048402 |
| dbee2aac-1eaa-5aee-8d59-b5345b40ae68 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 75 |
| aantal_inwoners | 240 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1949 |
| buurtcode | BU04840209 |
| buurtnaam | Rijnoord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840209 |
| mannen | 105 |
| meest_voorkomende_postcode | 2402 |
| omgevingsadressendichtheid | 3324 |
| oppervlakte_land_in_ha | 12 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 12 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 74 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 19 |
| percentage_gescheid | 14 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 10 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 17 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 25 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 5 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 6 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 38 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 10 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 41 |
| percentage_verweduwd | 23 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 130 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048402 |
| 5bdc336b-9006-5767-9ddb-8c51e21ae7b2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 695 |
| aantal_inwoners | 1715 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8207 |
| buurtcode | BU04840210 |
| buurtnaam | Planetenbuurt-Noord |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840210 |
| mannen | 825 |
| meest_voorkomende_postcode | 2402 |
| omgevingsadressendichtheid | 3271 |
| oppervlakte_land_in_ha | 21 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 21 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 885 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048402 |
| 2f07d842-506b-5312-9dfd-5a22e700f219 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 970 |
| aantal_inwoners | 1860 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 12180 |
| buurtcode | BU04840211 |
| buurtnaam | Planetenbuurt-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840211 |
| mannen | 865 |
| meest_voorkomende_postcode | 2402 |
| omgevingsadressendichtheid | 3359 |
| oppervlakte_land_in_ha | 15 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 17 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 50 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 35 |
| percentage_verweduwd | 12 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1000 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048402 |
| 3f43c80a-329d-5b77-b2c9-50797e4c4225 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 580 |
| aantal_inwoners | 1280 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5983 |
| buurtcode | BU04840301 |
| buurtnaam | Steinenbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840301 |
| mannen | 645 |
| meest_voorkomende_postcode | 2403 |
| omgevingsadressendichtheid | 2467 |
| oppervlakte_land_in_ha | 21 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 22 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 635 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048403 |