CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 7d70e547-a349-53d7-9435-9a8e64bd5793 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 890 |
| aantal_inwoners | 2200 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5322 |
| buurtcode | BU04840604 |
| buurtnaam | Beerendrecht |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840604 |
| mannen | 1080 |
| meest_voorkomende_postcode | 2406 |
| omgevingsadressendichtheid | 2037 |
| oppervlakte_land_in_ha | 41 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 44 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 40 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1125 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048406 |
| 10a8e9b3-8847-5c78-8884-a09d78b4b4dd | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5 |
| aantal_inwoners | 5 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU04840605 |
| buurtnaam | De Bijlen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840605 |
| mannen | 5 |
| meest_voorkomende_postcode | 2406 |
| omgevingsadressendichtheid | 1614 |
| oppervlakte_land_in_ha | 105 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 146 |
| oppervlakte_water_in_ha | 41 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048406 |
| 7926252a-c743-526b-b827-c03e7485cc0a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 370 |
| aantal_inwoners | 845 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 367 |
| buurtcode | BU04840701 |
| buurtnaam | Steekterbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840701 |
| mannen | 435 |
| meest_voorkomende_postcode | 2407 |
| omgevingsadressendichtheid | 256 |
| oppervlakte_land_in_ha | 229 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 253 |
| oppervlakte_water_in_ha | 23 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 37 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 410 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048407 |
| 0a48d40a-dac8-5089-b47c-92ced6f67567 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 25 |
| aantal_inwoners | 85 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 17 |
| buurtcode | BU04840702 |
| buurtnaam | Hoogendoornlaan |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840702 |
| mannen | 45 |
| meest_voorkomende_postcode | 2407 |
| omgevingsadressendichtheid | 82 |
| oppervlakte_land_in_ha | 494 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 505 |
| oppervlakte_water_in_ha | 11 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 58 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 40 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048407 |
| fd10fdf9-8370-582d-be38-d12f7af9ff04 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 15 |
| aantal_inwoners | 40 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 36 |
| buurtcode | BU04840801 |
| buurtnaam | Bedrijventerrein Molenwetering |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840801 |
| mannen | 15 |
| meest_voorkomende_postcode | 2408 |
| omgevingsadressendichtheid | 1260 |
| oppervlakte_land_in_ha | 109 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 117 |
| oppervlakte_water_in_ha | 8 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 31 |
| percentage_gescheid | 15 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 54 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 20 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048408 |
| a3bf286c-e31b-555b-9517-6d8caf576be4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1140 |
| aantal_inwoners | 1785 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6990 |
| buurtcode | BU04840802 |
| buurtnaam | Europaplein |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840802 |
| mannen | 855 |
| meest_voorkomende_postcode | 2408 |
| omgevingsadressendichtheid | 2999 |
| oppervlakte_land_in_ha | 26 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 26 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 61 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 29 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 15 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 34 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 925 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048408 |
| f77523c1-e832-5df1-a907-cfffd30ee426 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 785 |
| aantal_inwoners | 1960 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7337 |
| buurtcode | BU04840803 |
| buurtnaam | Evenaar-West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840803 |
| mannen | 950 |
| meest_voorkomende_postcode | 2408 |
| omgevingsadressendichtheid | 2294 |
| oppervlakte_land_in_ha | 27 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 27 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 37 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1005 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048408 |
| 548cfd44-f22c-56c5-9147-0f541c26ab8f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 575 |
| aantal_inwoners | 1500 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8349 |
| buurtcode | BU04840804 |
| buurtnaam | De Oude Wereld-West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840804 |
| mannen | 760 |
| meest_voorkomende_postcode | 2408 |
| omgevingsadressendichtheid | 2090 |
| oppervlakte_land_in_ha | 18 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 18 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 51 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 9 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 740 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048408 |
| d9f6eb45-07f2-56ef-8301-add8783245e4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 480 |
| aantal_inwoners | 1300 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6467 |
| buurtcode | BU04840805 |
| buurtnaam | De Oude Wereld-Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840805 |
| mannen | 665 |
| meest_voorkomende_postcode | 2408 |
| omgevingsadressendichtheid | 2623 |
| oppervlakte_land_in_ha | 20 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 20 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 17 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 53 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 630 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048408 |
| 1602d3ab-7777-51a9-ab18-3611fcdb4046 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 895 |
| aantal_inwoners | 2020 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8922 |
| buurtcode | BU04840806 |
| buurtnaam | Evenaar-Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840806 |
| mannen | 1000 |
| meest_voorkomende_postcode | 2408 |
| omgevingsadressendichtheid | 2851 |
| oppervlakte_land_in_ha | 23 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 23 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 40 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 27 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1015 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048408 |