CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 5882e353-3ea5-5c76-88c5-d31f7a73d1db | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 775 |
| aantal_inwoners | 1935 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6489 |
| buurtcode | BU04843103 |
| buurtnaam | Benthuizen Dorp-Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04843103 |
| mannen | 965 |
| meest_voorkomende_postcode | 2731 |
| omgevingsadressendichtheid | 774 |
| oppervlakte_land_in_ha | 30 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 30 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 970 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048431 |
| 1edf5b60-13dd-58c6-8abe-296c51eef367 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 115 |
| aantal_inwoners | 315 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 45 |
| buurtcode | BU04843104 |
| buurtnaam | Bentwoud |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04843104 |
| mannen | 165 |
| meest_voorkomende_postcode | 2731 |
| omgevingsadressendichtheid | 387 |
| oppervlakte_land_in_ha | 709 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 736 |
| oppervlakte_water_in_ha | 27 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 14 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 47 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 23 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 155 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048431 |
| 766f0271-ccaa-57c8-bf39-2e9cd8e2e814 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 165 |
| aantal_inwoners | 375 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 126 |
| buurtcode | BU04844501 |
| buurtnaam | Noordeinde |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04844501 |
| mannen | 200 |
| meest_voorkomende_postcode | 2445 |
| omgevingsadressendichtheid | 96 |
| oppervlakte_land_in_ha | 298 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 321 |
| oppervlakte_water_in_ha | 22 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 175 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048445 |
| 05001d1f-7157-53f1-9b8d-bae257909959 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 25 |
| aantal_inwoners | 70 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 14 |
| buurtcode | BU04844502 |
| buurtnaam | Hoge Dijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04844502 |
| mannen | 40 |
| meest_voorkomende_postcode | 2445 |
| omgevingsadressendichtheid | 97 |
| oppervlakte_land_in_ha | 485 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 496 |
| oppervlakte_water_in_ha | 11 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 54 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 54 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 43 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 30 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048445 |
| 470c9396-1870-5918-843c-931d5b06bbaa | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 240 |
| aantal_inwoners | 535 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1209 |
| buurtcode | BU04844503 |
| buurtnaam | Aarlanderveen Dorp |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04844503 |
| mannen | 265 |
| meest_voorkomende_postcode | 2445 |
| omgevingsadressendichtheid | 127 |
| oppervlakte_land_in_ha | 44 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 47 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 265 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048445 |
| c157c7df-a4a4-5810-a5cd-fd4e20339f83 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 95 |
| aantal_inwoners | 250 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 23 |
| buurtcode | BU04844504 |
| buurtnaam | Zuideinde |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04844504 |
| mannen | 125 |
| meest_voorkomende_postcode | 2445 |
| omgevingsadressendichtheid | 73 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1097 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1128 |
| oppervlakte_water_in_ha | 31 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 16 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 50 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 53 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 39 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 125 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048445 |
| 2a7f8c03-c795-5e73-9b54-ffcf53434b67 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 105 |
| aantal_inwoners | 270 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 168 |
| buurtcode | BU04847001 |
| buurtnaam | Nesse |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04847001 |
| mannen | 125 |
| meest_voorkomende_postcode | 2771 |
| omgevingsadressendichtheid | 147 |
| oppervlakte_land_in_ha | 158 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 177 |
| oppervlakte_water_in_ha | 19 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 43 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 36 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 135 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048470 |
| bf3d71d9-40a9-51a6-9de9-61dfa4bfb07d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 80 |
| aantal_inwoners | 245 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 140 |
| buurtcode | BU04847002 |
| buurtnaam | Rijneveld-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04847002 |
| mannen | 125 |
| meest_voorkomende_postcode | 2771 |
| omgevingsadressendichtheid | 62 |
| oppervlakte_land_in_ha | 174 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 181 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 14 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 41 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 115 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048470 |
| 5b4218ae-9203-586c-8354-78fa46bed3cd | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 145 |
| aantal_inwoners | 390 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 216 |
| buurtcode | BU04847003 |
| buurtnaam | Rijneveld-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04847003 |
| mannen | 200 |
| meest_voorkomende_postcode | 2771 |
| omgevingsadressendichtheid | 139 |
| oppervlakte_land_in_ha | 181 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 199 |
| oppervlakte_water_in_ha | 18 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 16 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 38 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 190 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048470 |
| 65dcad4b-39d3-5bf3-aaed-92b80f8ca1c0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 240 |
| aantal_inwoners | 600 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 411 |
| buurtcode | BU04847004 |
| buurtnaam | Laag Boskoop |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04847004 |
| mannen | 325 |
| meest_voorkomende_postcode | 2771 |
| omgevingsadressendichtheid | 458 |
| oppervlakte_land_in_ha | 146 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 165 |
| oppervlakte_water_in_ha | 19 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 40 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 275 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048470 |