CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| b6d6ceb1-4cf7-5ebd-b876-925e23acf5ae | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 860 |
| aantal_inwoners | 2615 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9389 |
| buurtcode | BU04840807 |
| buurtnaam | Zefierzijde |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840807 |
| mannen | 1250 |
| meest_voorkomende_postcode | 2408 |
| omgevingsadressendichtheid | 1393 |
| oppervlakte_land_in_ha | 28 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 28 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 14 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 60 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 25 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1365 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048408 |
| 53b23931-153d-5e54-810b-3923e4fd2ee9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 325 |
| aantal_inwoners | 805 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9252 |
| buurtcode | BU04840808 |
| buurtnaam | Vroonhoevebuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840808 |
| mannen | 415 |
| meest_voorkomende_postcode | 2408 |
| omgevingsadressendichtheid | 1442 |
| oppervlakte_land_in_ha | 9 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 9 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 47 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 390 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048408 |
| bdd83e28-d722-5b71-a71c-ab800ee32c91 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 850 |
| aantal_inwoners | 2675 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3623 |
| buurtcode | BU04840809 |
| buurtnaam | Archeon |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840809 |
| mannen | 1375 |
| meest_voorkomende_postcode | 2408 |
| omgevingsadressendichtheid | 1487 |
| oppervlakte_land_in_ha | 74 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 81 |
| oppervlakte_water_in_ha | 7 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 7 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 67 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 39 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 7 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1305 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048408 |
| 2ededf96-29d5-5fb4-8322-602a2f6d0cd5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 715 |
| aantal_inwoners | 1750 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7488 |
| buurtcode | BU04840810 |
| buurtnaam | Polderpeil-West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840810 |
| mannen | 880 |
| meest_voorkomende_postcode | 2408 |
| omgevingsadressendichtheid | 1813 |
| oppervlakte_land_in_ha | 23 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 25 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 870 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048408 |
| acc4d664-8d0d-5b47-bdeb-abf9e7d68052 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 490 |
| aantal_inwoners | 1240 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7983 |
| buurtcode | BU04840811 |
| buurtnaam | Polderpeil-Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840811 |
| mannen | 630 |
| meest_voorkomende_postcode | 2408 |
| omgevingsadressendichtheid | 2264 |
| oppervlakte_land_in_ha | 16 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 16 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 19 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 610 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048408 |
| 1bcf7955-32b3-5947-8896-b13825ddb2f5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5 |
| aantal_inwoners | 0 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU04840812 |
| buurtnaam | Bedrijventerrein De Schans II |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840812 |
| mannen | 5 |
| meest_voorkomende_postcode | 2408 |
| omgevingsadressendichtheid | 939 |
| oppervlakte_land_in_ha | 41 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 42 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048408 |
| 9c3fcbe6-5b53-50a6-9026-5777ee947076 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 10 |
| aantal_inwoners | 15 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 81 |
| buurtcode | BU04840813 |
| buurtnaam | Wagenburg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840813 |
| mannen | 5 |
| meest_voorkomende_postcode | 2408 |
| omgevingsadressendichtheid | 799 |
| oppervlakte_land_in_ha | 20 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 21 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 50 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 50 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 0 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 5 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048408 |
| 151b15a1-2345-57e5-8da9-dbd0138c945a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 20 |
| aantal_inwoners | 40 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 14 |
| buurtcode | BU04840901 |
| buurtnaam | Rietveldsepad |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04840901 |
| mannen | 20 |
| meest_voorkomende_postcode | 2409 |
| omgevingsadressendichtheid | 150 |
| oppervlakte_land_in_ha | 298 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 307 |
| oppervlakte_water_in_ha | 9 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 50 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 23 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 37 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 20 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048409 |
| 8d663fca-5f7e-5b71-a728-eabff4d87094 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 200 |
| aantal_inwoners | 525 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 111 |
| buurtcode | BU04843101 |
| buurtnaam | Noordpolder |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04843101 |
| mannen | 270 |
| meest_voorkomende_postcode | 2731 |
| omgevingsadressendichtheid | 854 |
| oppervlakte_land_in_ha | 472 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 483 |
| oppervlakte_water_in_ha | 11 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 50 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 255 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048431 |
| 589af9e5-cd28-58c1-baa0-f8a2a5a1e0a0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 350 |
| aantal_inwoners | 895 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4297 |
| buurtcode | BU04843102 |
| buurtnaam | Benthuizen Dorp-West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0484 |
| gemeentenaam | Alphen aan den Rijn |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04843102 |
| mannen | 440 |
| meest_voorkomende_postcode | 2731 |
| omgevingsadressendichtheid | 1289 |
| oppervlakte_land_in_ha | 21 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 21 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 450 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK048431 |