CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| eda55143-1688-5b4f-b277-8bedb3515a66 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 840 |
| aantal_inwoners | 1725 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 12417 |
| buurtcode | BU03921102 |
| buurtnaam | Nieuw-Guineabuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921102 |
| mannen | 815 |
| meest_voorkomende_postcode | 2022 |
| omgevingsadressendichtheid | 2671 |
| oppervlakte_land_in_ha | 14 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 20 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 38 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 905 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039211 |
| 0555c5c3-1a36-59c0-bb92-4831fb8b027d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 845 |
| aantal_inwoners | 1845 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 12738 |
| buurtcode | BU03921103 |
| buurtnaam | Weltevredenbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921103 |
| mannen | 880 |
| meest_voorkomende_postcode | 2022 |
| omgevingsadressendichtheid | 3624 |
| oppervlakte_land_in_ha | 15 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 17 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 965 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039211 |
| 813078d1-8299-5ea9-911b-83d5bb31f9b9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 510 |
| aantal_inwoners | 1275 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10160 |
| buurtcode | BU03921104 |
| buurtnaam | Molukkenbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921104 |
| mannen | 620 |
| meest_voorkomende_postcode | 2022 |
| omgevingsadressendichtheid | 3745 |
| oppervlakte_land_in_ha | 13 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 14 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 47 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 57 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 650 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039211 |
| 616fcfa6-2873-54d8-9b2b-822dea65d2b4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1015 |
| aantal_inwoners | 2435 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 13242 |
| buurtcode | BU03921105 |
| buurtnaam | Soendabuurt |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921105 |
| mannen | 1200 |
| meest_voorkomende_postcode | 2022 |
| omgevingsadressendichtheid | 3964 |
| oppervlakte_land_in_ha | 18 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 20 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 60 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 22 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 34 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1240 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039211 |
| 40323cf2-e582-5a8a-9b57-db3691aff1da | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 910 |
| aantal_inwoners | 2060 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 11753 |
| buurtcode | BU03921201 |
| buurtnaam | Bomenbuurt-west |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921201 |
| mannen | 980 |
| meest_voorkomende_postcode | 2023 |
| omgevingsadressendichtheid | 3363 |
| oppervlakte_land_in_ha | 18 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 18 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 56 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1080 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039212 |
| d7b715e4-8c0c-538d-9e27-d3bf89309fe3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 675 |
| aantal_inwoners | 1635 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9032 |
| buurtcode | BU03921202 |
| buurtnaam | Bomenbuurt-oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921202 |
| mannen | 800 |
| meest_voorkomende_postcode | 2023 |
| omgevingsadressendichtheid | 4140 |
| oppervlakte_land_in_ha | 18 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 18 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 835 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039212 |
| 1318ce5e-906f-575d-a834-db4d49c4490f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 655 |
| aantal_inwoners | 1730 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7370 |
| buurtcode | BU03921203 |
| buurtnaam | Schoterveenpolder |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921203 |
| mannen | 865 |
| meest_voorkomende_postcode | 2023 |
| omgevingsadressendichtheid | 3448 |
| oppervlakte_land_in_ha | 23 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 23 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 51 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 23 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 860 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039212 |
| f5761774-b129-53b1-9e3c-eab1ed327919 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 440 |
| aantal_inwoners | 1180 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5240 |
| buurtcode | BU03921204 |
| buurtnaam | Kweektuinbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921204 |
| mannen | 580 |
| meest_voorkomende_postcode | 2023 |
| omgevingsadressendichtheid | 4095 |
| oppervlakte_land_in_ha | 22 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 22 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 51 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 58 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 25 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 595 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039212 |
| e4541003-f469-5c48-b307-828af142ed3d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1190 |
| aantal_inwoners | 2835 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9216 |
| buurtcode | BU03921205 |
| buurtnaam | Kleverpark-noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921205 |
| mannen | 1375 |
| meest_voorkomende_postcode | 2023 |
| omgevingsadressendichtheid | 3669 |
| oppervlakte_land_in_ha | 31 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 32 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 58 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1465 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039212 |
| 727775ed-1233-5ad8-874f-69c4d25d4dc7 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 525 |
| aantal_inwoners | 1315 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 11011 |
| buurtcode | BU03921206 |
| buurtnaam | Ripperdabuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921206 |
| mannen | 610 |
| meest_voorkomende_postcode | 2023 |
| omgevingsadressendichtheid | 4283 |
| oppervlakte_land_in_ha | 12 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 12 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 705 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039212 |