CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 27919617-fabe-5fa9-a25b-34641b950a2c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 580 |
| aantal_inwoners | 1450 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 11718 |
| buurtcode | BU03921403 |
| buurtnaam | Dietsveld |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921403 |
| mannen | 710 |
| meest_voorkomende_postcode | 2025 |
| omgevingsadressendichtheid | 2525 |
| oppervlakte_land_in_ha | 12 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 13 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 735 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039214 |
| 38b7f953-50cd-59b2-a666-911a84544ea9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 15 |
| aantal_inwoners | 35 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 66 |
| buurtcode | BU03921404 |
| buurtnaam | Spaarndammerpolder-zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921404 |
| mannen | 20 |
| meest_voorkomende_postcode | 2025 |
| omgevingsadressendichtheid | 2174 |
| oppervlakte_land_in_ha | 51 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 64 |
| oppervlakte_water_in_ha | 13 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 50 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 47 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 32 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 44 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 15 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039214 |
| 029439c4-b202-5534-aa96-eefd5f0e9f3f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1195 |
| aantal_inwoners | 2110 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 11466 |
| buurtcode | BU03921501 |
| buurtnaam | Schrijversbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921501 |
| mannen | 1000 |
| meest_voorkomende_postcode | 2025 |
| omgevingsadressendichtheid | 2445 |
| oppervlakte_land_in_ha | 18 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 18 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 52 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 19 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 36 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1110 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039215 |
| 4cafaa21-dfc7-51f9-800e-0b1d645cc089 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 780 |
| aantal_inwoners | 1255 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8866 |
| buurtcode | BU03921502 |
| buurtnaam | Van Schendelbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921502 |
| mannen | 650 |
| meest_voorkomende_postcode | 2025 |
| omgevingsadressendichtheid | 2772 |
| oppervlakte_land_in_ha | 14 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 15 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 64 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 20 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 20 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 16 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 40 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 66 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 41 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 605 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039215 |
| fffe81e8-241b-5931-b8d3-4f1e8d87b846 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 660 |
| aantal_inwoners | 1450 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9711 |
| buurtcode | BU03921503 |
| buurtnaam | Rivierenbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921503 |
| mannen | 715 |
| meest_voorkomende_postcode | 2025 |
| omgevingsadressendichtheid | 3199 |
| oppervlakte_land_in_ha | 15 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 15 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 38 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 735 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039215 |
| 713d2033-31b7-5128-8362-7e7914171122 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 245 |
| aantal_inwoners | 420 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 600 |
| buurtcode | BU03921601 |
| buurtnaam | Van der Aart sportpark |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921601 |
| mannen | 225 |
| meest_voorkomende_postcode | 2025 |
| omgevingsadressendichtheid | 2048 |
| oppervlakte_land_in_ha | 71 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 71 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 30 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 57 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_gehuwd | 21 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 13 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 71 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 45 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 17 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 7 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 200 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039216 |
| fec7dea7-81cf-5a1c-8786-549eb79c6d80 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 15 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 16 |
| buurtcode | BU03921602 |
| buurtnaam | Hekslootpolder |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921602 |
| mannen | 5 |
| meest_voorkomende_postcode | 2026 |
| omgevingsadressendichtheid | 1669 |
| oppervlakte_land_in_ha | 81 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 83 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | 0 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 69 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 10 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039216 |
| f49d8fe8-6770-5679-bfa1-6d3bfba54229 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1065 |
| aantal_inwoners | 2425 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 11736 |
| buurtcode | BU03921603 |
| buurtnaam | Roemer Visscherbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921603 |
| mannen | 1150 |
| meest_voorkomende_postcode | 2026 |
| omgevingsadressendichtheid | 2215 |
| oppervlakte_land_in_ha | 21 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 21 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1280 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039216 |
| 2af3b2aa-a816-5e01-a4ae-8da17b35b320 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 595 |
| aantal_inwoners | 1525 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 12632 |
| buurtcode | BU03921604 |
| buurtnaam | Muiderkring |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921604 |
| mannen | 760 |
| meest_voorkomende_postcode | 2026 |
| omgevingsadressendichtheid | 2464 |
| oppervlakte_land_in_ha | 12 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 12 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 57 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 22 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 760 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039216 |
| 559cd7c8-5584-5092-a36e-1d09acf8d9b7 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 505 |
| aantal_inwoners | 1145 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 12293 |
| buurtcode | BU03921605 |
| buurtnaam | Van Aemstelbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0392 |
| gemeentenaam | Haarlem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU03921605 |
| mannen | 545 |
| meest_voorkomende_postcode | 2026 |
| omgevingsadressendichtheid | 2424 |
| oppervlakte_land_in_ha | 9 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 9 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 595 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK039216 |