CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 6ae09a27-786e-5a35-8bb7-f9bdf8536cc2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 20 |
| aantal_inwoners | 40 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 13 |
| buurtcode | BU04000700 |
| buurtnaam | Mariëndal |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0400 |
| gemeentenaam | Den Helder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04000700 |
| mannen | 20 |
| meest_voorkomende_postcode | 1787 |
| omgevingsadressendichtheid | 309 |
| oppervlakte_land_in_ha | 302 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 330 |
| oppervlakte_water_in_ha | 27 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 35 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 43 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 20 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040007 |
| dbcb1ec8-389b-5524-9e3e-2d8f6e04f1f8 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 60 |
| aantal_inwoners | 120 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 46 |
| buurtcode | BU04000701 |
| buurtnaam | De Zandloper |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0400 |
| gemeentenaam | Den Helder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04000701 |
| mannen | 65 |
| meest_voorkomende_postcode | 1787 |
| omgevingsadressendichtheid | 354 |
| oppervlakte_land_in_ha | 264 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 267 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 41 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 24 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 33 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 60 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040007 |
| 811f65e9-5502-528f-95a5-9e7322b01468 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 90 |
| aantal_inwoners | 175 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 63 |
| buurtcode | BU04000702 |
| buurtnaam | Ooghduyne |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0400 |
| gemeentenaam | Den Helder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04000702 |
| mannen | 80 |
| meest_voorkomende_postcode | 1787 |
| omgevingsadressendichtheid | 713 |
| oppervlakte_land_in_ha | 277 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 281 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 54 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 20 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 44 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 26 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 5 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 6 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 13 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 51 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 95 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040007 |
| af0c3124-d629-5c9a-bd65-41afb3be14ab | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 275 |
| aantal_inwoners | 605 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 267 |
| buurtcode | BU04000800 |
| buurtnaam | Julianadorp-West |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0400 |
| gemeentenaam | Den Helder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04000800 |
| mannen | 295 |
| meest_voorkomende_postcode | 1788 |
| omgevingsadressendichtheid | 1081 |
| oppervlakte_land_in_ha | 226 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 229 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 31 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 305 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040008 |
| eaefc034-a8e8-5fac-b4af-f13b730d4322 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 840 |
| aantal_inwoners | 1780 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6498 |
| buurtcode | BU04000801 |
| buurtnaam | Middelzand |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0400 |
| gemeentenaam | Den Helder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04000801 |
| mannen | 895 |
| meest_voorkomende_postcode | 1788 |
| omgevingsadressendichtheid | 1486 |
| oppervlakte_land_in_ha | 27 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 29 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 38 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 885 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040008 |
| 29bc9aff-eb4c-51e6-84eb-6f3e2bcb3382 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 465 |
| aantal_inwoners | 1050 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3015 |
| buurtcode | BU04000802 |
| buurtnaam | Vogelzand |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0400 |
| gemeentenaam | Den Helder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04000802 |
| mannen | 505 |
| meest_voorkomende_postcode | 1788 |
| omgevingsadressendichtheid | 1385 |
| oppervlakte_land_in_ha | 35 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 36 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 22 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 57 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 27 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 51 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 31 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 39 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 540 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040008 |
| d83ffd6f-3271-5239-94a8-ec209cc5f139 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 885 |
| aantal_inwoners | 1965 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5393 |
| buurtcode | BU04000803 |
| buurtnaam | Doorzwin |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0400 |
| gemeentenaam | Den Helder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04000803 |
| mannen | 990 |
| meest_voorkomende_postcode | 1788 |
| omgevingsadressendichtheid | 1570 |
| oppervlakte_land_in_ha | 36 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 39 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 975 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040008 |
| 7f175f8f-e9d1-5231-9bbf-b96c8a8684ba | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1090 |
| aantal_inwoners | 2555 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7392 |
| buurtcode | BU04000804 |
| buurtnaam | Kruiszwin |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0400 |
| gemeentenaam | Den Helder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04000804 |
| mannen | 1300 |
| meest_voorkomende_postcode | 1788 |
| omgevingsadressendichtheid | 1616 |
| oppervlakte_land_in_ha | 35 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 36 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1255 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040008 |
| a2e659a1-b189-5f9d-92ee-bf17bde881c0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 605 |
| aantal_inwoners | 1370 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5181 |
| buurtcode | BU04000805 |
| buurtnaam | Wierbalg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0400 |
| gemeentenaam | Den Helder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04000805 |
| mannen | 690 |
| meest_voorkomende_postcode | 1788 |
| omgevingsadressendichtheid | 1377 |
| oppervlakte_land_in_ha | 27 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 28 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 52 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 43 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 37 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 680 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040008 |
| a15e2f86-e1c0-5cd2-ae60-bf58eb3f3233 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 340 |
| aantal_inwoners | 910 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3940 |
| buurtcode | BU04000806 |
| buurtnaam | Malzwin |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0400 |
| gemeentenaam | Den Helder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04000806 |
| mannen | 470 |
| meest_voorkomende_postcode | 1788 |
| omgevingsadressendichtheid | 1179 |
| oppervlakte_land_in_ha | 23 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 24 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 13 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 55 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 42 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 37 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 440 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040008 |