CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 1bb3cfab-744b-5834-aea2-f4b01dad43cf | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 540 |
| aantal_inwoners | 1090 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3709 |
| buurtcode | BU04000807 |
| buurtnaam | Boterzwin |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0400 |
| gemeentenaam | Den Helder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04000807 |
| mannen | 520 |
| meest_voorkomende_postcode | 1788 |
| omgevingsadressendichtheid | 1158 |
| oppervlakte_land_in_ha | 29 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 30 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 34 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 35 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 565 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040008 |
| ee658e82-4913-506c-9c25-7f90ee0038f0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 190 |
| aantal_inwoners | 465 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2025 |
| buurtcode | BU04000808 |
| buurtnaam | Zwanenbalg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0400 |
| gemeentenaam | Den Helder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04000808 |
| mannen | 235 |
| meest_voorkomende_postcode | 1788 |
| omgevingsadressendichtheid | 813 |
| oppervlakte_land_in_ha | 23 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 25 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 12 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 60 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 59 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 31 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 12 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 37 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 33 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 230 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040008 |
| 0c373e67-d926-56d8-a262-f1fbf10753d7 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 235 |
| aantal_inwoners | 1015 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1235 |
| buurtcode | BU04000809 |
| buurtnaam | Noorderhaven |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0400 |
| gemeentenaam | Den Helder |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04000809 |
| mannen | 550 |
| meest_voorkomende_postcode | 1787 |
| omgevingsadressendichtheid | 578 |
| oppervlakte_land_in_ha | 82 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 85 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 31 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 64 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 36 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 465 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040008 |
| 72dbfeb5-5075-5f3a-8903-b699ad8f7129 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2225 |
| aantal_inwoners | 3880 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9768 |
| buurtcode | BU04020101 |
| buurtnaam | Centrum |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0402 |
| gemeentenaam | Hilversum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04020101 |
| mannen | 2055 |
| meest_voorkomende_postcode | 1211 |
| omgevingsadressendichtheid | 4163 |
| oppervlakte_land_in_ha | 40 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 40 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 57 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 26 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 19 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 62 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 43 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1820 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040201 |
| c87b1d95-7c5a-5202-8012-0de84b890fd5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1645 |
| aantal_inwoners | 3050 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 13601 |
| buurtcode | BU04020102 |
| buurtnaam | Havenstraatbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0402 |
| gemeentenaam | Hilversum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04020102 |
| mannen | 1585 |
| meest_voorkomende_postcode | 1211 |
| omgevingsadressendichtheid | 4034 |
| oppervlakte_land_in_ha | 22 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 23 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 52 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 26 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 63 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 38 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1465 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040201 |
| c6dd736b-6807-591b-a27e-fa04a3511c7f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 930 |
| aantal_inwoners | 1675 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8249 |
| buurtcode | BU04020103 |
| buurtnaam | Sint Vitusbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0402 |
| gemeentenaam | Hilversum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04020103 |
| mannen | 845 |
| meest_voorkomende_postcode | 1211 |
| omgevingsadressendichtheid | 4117 |
| oppervlakte_land_in_ha | 20 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 20 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 53 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 29 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 61 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 37 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 830 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040201 |
| ddd06d00-6c6a-5547-8df4-693bcc713b52 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1075 |
| aantal_inwoners | 1720 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8348 |
| buurtcode | BU04020104 |
| buurtnaam | Langgewenstbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0402 |
| gemeentenaam | Hilversum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04020104 |
| mannen | 885 |
| meest_voorkomende_postcode | 1211 |
| omgevingsadressendichtheid | 3981 |
| oppervlakte_land_in_ha | 21 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 21 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 61 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 25 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 14 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 61 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 47 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 830 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040201 |
| 20650e85-e6ca-58db-b4e4-7900923d5e2b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1550 |
| aantal_inwoners | 3190 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3501 |
| buurtcode | BU04020201 |
| buurtnaam | Boomberg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0402 |
| gemeentenaam | Hilversum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04020201 |
| mannen | 1535 |
| meest_voorkomende_postcode | 1217 |
| omgevingsadressendichtheid | 2656 |
| oppervlakte_land_in_ha | 91 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 93 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 45 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 27 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1650 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040202 |
| d4b6c5ea-4cf6-5660-b9a4-4691e00d8ba9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 705 |
| aantal_inwoners | 1700 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3758 |
| buurtcode | BU04020202 |
| buurtnaam | Raadhuiskwartier |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0402 |
| gemeentenaam | Hilversum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04020202 |
| mannen | 835 |
| meest_voorkomende_postcode | 1217 |
| omgevingsadressendichtheid | 3152 |
| oppervlakte_land_in_ha | 45 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 45 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 865 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040202 |
| 9d936145-2398-5211-89ad-00f9ae027244 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 470 |
| aantal_inwoners | 815 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2768 |
| buurtcode | BU04020203 |
| buurtnaam | Trompenberg-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0402 |
| gemeentenaam | Hilversum |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04020203 |
| mannen | 400 |
| meest_voorkomende_postcode | 1217 |
| omgevingsadressendichtheid | 1646 |
| oppervlakte_land_in_ha | 29 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 29 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 53 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 17 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 40 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 415 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK040202 |