CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 4b879be6-fcd0-5f92-92f3-d7fa6fdc1cf9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 940 |
| aantal_inwoners | 1735 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2385 |
| buurtcode | BU04170320 |
| buurtnaam | Laren-Centrum |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0417 |
| gemeentenaam | Laren (NH.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04170320 |
| mannen | 805 |
| meest_voorkomende_postcode | 1251 |
| omgevingsadressendichtheid | 1235 |
| oppervlakte_land_in_ha | 73 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 73 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 21 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 36 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 930 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK041703 |
| 09329666-4d10-5bf8-9c3f-1ac61c838a88 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 5 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU04170321 |
| buurtnaam | Laren-Natuurgebied |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0417 |
| gemeentenaam | Laren (NH.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04170321 |
| mannen | 5 |
| meest_voorkomende_postcode | 1251 |
| omgevingsadressendichtheid | 251 |
| oppervlakte_land_in_ha | 601 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 601 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 5 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK041703 |
| 2bba5c87-04b3-5a20-b1bd-9409e0f2370a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 570 |
| aantal_inwoners | 1075 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2173 |
| buurtcode | BU04170322 |
| buurtnaam | Omloop |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0417 |
| gemeentenaam | Laren (NH.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04170322 |
| mannen | 515 |
| meest_voorkomende_postcode | 1251 |
| omgevingsadressendichtheid | 1209 |
| oppervlakte_land_in_ha | 50 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 50 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 49 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 26 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 6 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 32 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 565 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK041703 |
| 91278214-e93c-5b09-9af7-a6abd0a12d70 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 495 |
| aantal_inwoners | 1195 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1209 |
| buurtcode | BU04170323 |
| buurtnaam | Oostereng |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0417 |
| gemeentenaam | Laren (NH.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04170323 |
| mannen | 590 |
| meest_voorkomende_postcode | 1251 |
| omgevingsadressendichtheid | 1103 |
| oppervlakte_land_in_ha | 99 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 99 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 600 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK041703 |
| 35da5deb-74c4-5c14-b7de-d9f1b2c08fcb | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 155 |
| aantal_inwoners | 410 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4685 |
| buurtcode | BU04170324 |
| buurtnaam | Postiljon |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0417 |
| gemeentenaam | Laren (NH.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04170324 |
| mannen | 205 |
| meest_voorkomende_postcode | 1252 |
| omgevingsadressendichtheid | 1036 |
| oppervlakte_land_in_ha | 9 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 9 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 19 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 205 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK041703 |
| e0134fa6-1c6e-583d-81e2-39b4b0b211aa | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 155 |
| aantal_inwoners | 420 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 528 |
| buurtcode | BU04170325 |
| buurtnaam | Rijksweg-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0417 |
| gemeentenaam | Laren (NH.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04170325 |
| mannen | 210 |
| meest_voorkomende_postcode | 1251 |
| omgevingsadressendichtheid | 290 |
| oppervlakte_land_in_ha | 80 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 80 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 13 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 210 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK041703 |
| 151c2423-54de-5d6c-9bc8-20a516f12c4b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 115 |
| aantal_inwoners | 285 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 579 |
| buurtcode | BU04170326 |
| buurtnaam | Rijksweg-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0417 |
| gemeentenaam | Laren (NH.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04170326 |
| mannen | 150 |
| meest_voorkomende_postcode | 1251 |
| omgevingsadressendichtheid | 235 |
| oppervlakte_land_in_ha | 49 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 49 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 10 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 51 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 40 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 11 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 27 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 140 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK041703 |
| 587a7bb8-dd2a-56c4-a213-b81f58625599 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 330 |
| aantal_inwoners | 1080 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1287 |
| buurtcode | BU04170327 |
| buurtnaam | Steenbergen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0417 |
| gemeentenaam | Laren (NH.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04170327 |
| mannen | 465 |
| meest_voorkomende_postcode | 1251 |
| omgevingsadressendichtheid | 554 |
| oppervlakte_land_in_ha | 84 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 84 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 40 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 26 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 27 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 5 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 7 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 17 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 62 |
| percentage_verweduwd | 24 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 615 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK041703 |
| b5c9a421-ca2b-5d23-911a-15dcad9f412e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2125 |
| aantal_inwoners | 4540 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4730 |
| buurtcode | BU04170328 |
| buurtnaam | Zevenend |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0417 |
| gemeentenaam | Laren (NH.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04170328 |
| mannen | 2130 |
| meest_voorkomende_postcode | 1251 |
| omgevingsadressendichtheid | 1294 |
| oppervlakte_land_in_ha | 96 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 96 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 38 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 30 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 2405 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK041703 |
| 1cc6fe9a-5de1-5fe7-aafd-5d6d9d5dcbdb | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 280 |
| aantal_inwoners | 725 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 721 |
| buurtcode | BU04170329 |
| buurtnaam | Zwarte Berg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0417 |
| gemeentenaam | Laren (NH.) |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04170329 |
| mannen | 350 |
| meest_voorkomende_postcode | 1251 |
| omgevingsadressendichtheid | 713 |
| oppervlakte_land_in_ha | 101 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 101 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 12 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 380 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK041703 |