CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 373f2a80-9d81-5aa9-8d48-7e6abced7774 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 270 |
| aantal_inwoners | 545 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 39 |
| buurtcode | BU04201610 |
| buurtnaam | Andijk Buitengebied |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0420 |
| gemeentenaam | Medemblik |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04201610 |
| mannen | 275 |
| meest_voorkomende_postcode | 1619 |
| omgevingsadressendichtheid | 68 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1390 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1456 |
| oppervlakte_water_in_ha | 67 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 40 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 52 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 40 |
| percentage_ongehuwd | 60 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 270 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK042016 |
| dc26b42c-9883-5959-8482-9700a1c92910 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3170 |
| aantal_inwoners | 7120 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2049 |
| buurtcode | BU04310000 |
| buurtnaam | Kerkbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0431 |
| gemeentenaam | Oostzaan |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04310000 |
| mannen | 3430 |
| meest_voorkomende_postcode | 1511 |
| omgevingsadressendichtheid | 1187 |
| oppervlakte_land_in_ha | 347 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 407 |
| oppervlakte_water_in_ha | 60 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 3690 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043100 |
| ee14fa16-7c7e-5b52-af8e-6e5eec6c659e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 85 |
| aantal_inwoners | 190 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 188 |
| buurtcode | BU04310001 |
| buurtnaam | Zuideinde |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0431 |
| gemeentenaam | Oostzaan |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04310001 |
| mannen | 100 |
| meest_voorkomende_postcode | 1511 |
| omgevingsadressendichtheid | 936 |
| oppervlakte_land_in_ha | 100 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 130 |
| oppervlakte_water_in_ha | 30 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 30 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 90 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043100 |
| 1bc1c5d8-9a32-52e8-987e-dc42e281e1b6 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 320 |
| aantal_inwoners | 755 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3764 |
| buurtcode | BU04310002 |
| buurtnaam | Kerkstraat |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0431 |
| gemeentenaam | Oostzaan |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04310002 |
| mannen | 395 |
| meest_voorkomende_postcode | 1511 |
| omgevingsadressendichtheid | 1366 |
| oppervlakte_land_in_ha | 20 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 21 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 360 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043100 |
| 8306e83f-140d-5899-b3bf-2d64d060decc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 610 |
| aantal_inwoners | 1665 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 242 |
| buurtcode | BU04310003 |
| buurtnaam | De Haal en De Heul en Noordeinde |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0431 |
| gemeentenaam | Oostzaan |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04310003 |
| mannen | 855 |
| meest_voorkomende_postcode | 1511 |
| omgevingsadressendichtheid | 332 |
| oppervlakte_land_in_ha | 688 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1050 |
| oppervlakte_water_in_ha | 362 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 17 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 50 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 810 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043100 |
| 618ff97b-d356-5f17-b961-ed2e5cb3b30e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 30 |
| aantal_inwoners | 80 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 32 |
| buurtcode | BU04320101 |
| buurtnaam | Opmeer West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320101 |
| mannen | 45 |
| meest_voorkomende_postcode | 1716 |
| omgevingsadressendichtheid | 358 |
| oppervlakte_land_in_ha | 244 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 248 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 51 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 30 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043201 |
| 5fb1ae51-a7c1-5353-8f61-2a6a3164bbd2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 330 |
| aantal_inwoners | 725 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4430 |
| buurtcode | BU04320102 |
| buurtnaam | Weidebloem West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320102 |
| mannen | 360 |
| meest_voorkomende_postcode | 1716 |
| omgevingsadressendichtheid | 801 |
| oppervlakte_land_in_ha | 16 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 16 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 360 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043201 |
| 8d561fc3-3c9f-598c-8b35-c5f280637a12 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 90 |
| aantal_inwoners | 220 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4349 |
| buurtcode | BU04320103 |
| buurtnaam | Aurora |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320103 |
| mannen | 115 |
| meest_voorkomende_postcode | 1716 |
| omgevingsadressendichtheid | 735 |
| oppervlakte_land_in_ha | 5 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 5 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 51 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 27 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 105 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043201 |
| 5aa36587-5da5-5d17-b591-fd8b9d53c3cb | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 70 |
| aantal_inwoners | 165 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2602 |
| buurtcode | BU04320104 |
| buurtnaam | Opmeer Centrum |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320104 |
| mannen | 90 |
| meest_voorkomende_postcode | 1716 |
| omgevingsadressendichtheid | 880 |
| oppervlakte_land_in_ha | 6 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 7 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 75 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043201 |
| 3be27765-e06b-521f-bdbd-3a35537ff1d8 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 175 |
| aantal_inwoners | 405 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4935 |
| buurtcode | BU04320105 |
| buurtnaam | Planetenbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320105 |
| mannen | 200 |
| meest_voorkomende_postcode | 1716 |
| omgevingsadressendichtheid | 892 |
| oppervlakte_land_in_ha | 8 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 8 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 23 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 49 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 42 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 31 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 205 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043201 |