CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| c2526285-3c5b-5eee-b118-31cd0815dc63 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 90 |
| aantal_inwoners | 220 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 87 |
| buurtcode | BU04320204 |
| buurtnaam | Spanbroekerweg Buiten |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320204 |
| mannen | 120 |
| meest_voorkomende_postcode | 1715 |
| omgevingsadressendichtheid | 120 |
| oppervlakte_land_in_ha | 249 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 251 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 27 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 95 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043202 |
| 8ce133bc-aa19-5b98-9f2e-158a94096772 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 200 |
| aantal_inwoners | 465 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1431 |
| buurtcode | BU04320205 |
| buurtnaam | Spanbroekerweg Kern |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320205 |
| mannen | 255 |
| meest_voorkomende_postcode | 1715 |
| omgevingsadressendichtheid | 561 |
| oppervlakte_land_in_ha | 33 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 33 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 220 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043202 |
| b91f0fbf-8a5e-5bfd-a957-e41aa8481f77 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 300 |
| aantal_inwoners | 435 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5124 |
| buurtcode | BU04320206 |
| buurtnaam | Slothuis |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320206 |
| mannen | 230 |
| meest_voorkomende_postcode | 1715 |
| omgevingsadressendichtheid | 827 |
| oppervlakte_land_in_ha | 8 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 8 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 45 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 72 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 31 |
| percentage_gescheid | 2 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 10 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 17 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 50 |
| percentage_ongehuwd | 63 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 20 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 35 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 18 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 200 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043202 |
| bb44e9cd-92b5-537a-80aa-6d524c1d7adf | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 135 |
| aantal_inwoners | 330 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4910 |
| buurtcode | BU04320207 |
| buurtnaam | Bonifatius |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320207 |
| mannen | 170 |
| meest_voorkomende_postcode | 1715 |
| omgevingsadressendichtheid | 866 |
| oppervlakte_land_in_ha | 7 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 7 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 34 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 155 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043202 |
| 7d805c4c-7e64-58f9-b6e4-d398e5a9713e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 225 |
| aantal_inwoners | 420 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5547 |
| buurtcode | BU04320208 |
| buurtnaam | Spanbroek Centrum |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320208 |
| mannen | 185 |
| meest_voorkomende_postcode | 1715 |
| omgevingsadressendichtheid | 879 |
| oppervlakte_land_in_ha | 8 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 8 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 51 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 16 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 27 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 7 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 11 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 17 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 57 |
| percentage_verweduwd | 22 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 235 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043202 |
| 241d191c-8a8e-56c9-a689-6ac4001f439b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 175 |
| aantal_inwoners | 390 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6375 |
| buurtcode | BU04320209 |
| buurtnaam | Pastoor Merius |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320209 |
| mannen | 200 |
| meest_voorkomende_postcode | 1715 |
| omgevingsadressendichtheid | 858 |
| oppervlakte_land_in_ha | 6 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 6 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 190 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043202 |
| 44f0c815-396c-50eb-88e6-8d65eff209fe | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 140 |
| aantal_inwoners | 340 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2772 |
| buurtcode | BU04320210 |
| buurtnaam | Wijde Klaver West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320210 |
| mannen | 170 |
| meest_voorkomende_postcode | 1715 |
| omgevingsadressendichtheid | 907 |
| oppervlakte_land_in_ha | 12 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 12 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 50 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 36 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 170 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043202 |
| e5e2c4c6-bf29-56c7-9d59-1fdbfa402102 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 320 |
| aantal_inwoners | 790 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6093 |
| buurtcode | BU04320211 |
| buurtnaam | Wijde Klaver Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320211 |
| mannen | 380 |
| meest_voorkomende_postcode | 1715 |
| omgevingsadressendichtheid | 913 |
| oppervlakte_land_in_ha | 13 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 14 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 56 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 405 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043202 |
| abd754da-2558-5728-92cd-8a4d0c0697ad | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 440 |
| aantal_inwoners | 1225 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6342 |
| buurtcode | BU04320212 |
| buurtnaam | Heerenweide |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320212 |
| mannen | 620 |
| meest_voorkomende_postcode | 1715 |
| omgevingsadressendichtheid | 731 |
| oppervlakte_land_in_ha | 19 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 21 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 51 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 57 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 28 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 36 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 18 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 11 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 605 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043202 |
| a416db4a-0882-5513-96db-05faa18e555d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 45 |
| aantal_inwoners | 115 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 37 |
| buurtcode | BU04320301 |
| buurtnaam | Langereis |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320301 |
| mannen | 65 |
| meest_voorkomende_postcode | 1718 |
| omgevingsadressendichtheid | 33 |
| oppervlakte_land_in_ha | 315 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 323 |
| oppervlakte_water_in_ha | 9 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 16 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 59 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 24 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 59 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 34 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 5 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 38 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 55 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043203 |