CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| a0057a64-91ab-5d8c-bcd4-64d7620d8982 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 105 |
| aantal_inwoners | 250 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1700 |
| buurtcode | BU04320312 |
| buurtnaam | Hoogwoud Lint |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320312 |
| mannen | 130 |
| meest_voorkomende_postcode | 1718 |
| omgevingsadressendichtheid | 591 |
| oppervlakte_land_in_ha | 15 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 15 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 120 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043203 |
| 75e0a869-76b7-5d9e-8a0a-41a26541f5db | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 195 |
| aantal_inwoners | 465 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6239 |
| buurtcode | BU04320313 |
| buurtnaam | Hoogwoud Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320313 |
| mannen | 230 |
| meest_voorkomende_postcode | 1718 |
| omgevingsadressendichtheid | 405 |
| oppervlakte_land_in_ha | 7 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 7 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 30 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 62 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 235 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043203 |
| b5567630-5203-5c1a-b7e7-44620595f709 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 45 |
| aantal_inwoners | 135 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 91 |
| buurtcode | BU04320314 |
| buurtnaam | Hoogwoud Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320314 |
| mannen | 70 |
| meest_voorkomende_postcode | 1718 |
| omgevingsadressendichtheid | 149 |
| oppervlakte_land_in_ha | 147 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 147 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 14 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 47 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 40 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 34 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 34 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 65 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043203 |
| f87a1e0b-4555-5928-8037-fd022ebff174 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 110 |
| aantal_inwoners | 240 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 46 |
| buurtcode | BU04320315 |
| buurtnaam | Gouwe |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320315 |
| mannen | 130 |
| meest_voorkomende_postcode | 1718 |
| omgevingsadressendichtheid | 53 |
| oppervlakte_land_in_ha | 530 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 536 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 40 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 110 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043203 |
| 4c8ee3cb-f73e-58ba-9892-fe018ef8ee5d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 10 |
| aantal_inwoners | 20 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 11 |
| buurtcode | BU04320401 |
| buurtnaam | Aartswoud West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320401 |
| mannen | 10 |
| meest_voorkomende_postcode | 1719 |
| omgevingsadressendichtheid | 54 |
| oppervlakte_land_in_ha | 171 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 174 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 53 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 32 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 0 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 42 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 47 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 10 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043204 |
| 6ad30aae-a7a5-5f8f-9e56-3bef01c36b06 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 85 |
| aantal_inwoners | 205 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 873 |
| buurtcode | BU04320402 |
| buurtnaam | Schoolstraat |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320402 |
| mannen | 100 |
| meest_voorkomende_postcode | 1719 |
| omgevingsadressendichtheid | 54 |
| oppervlakte_land_in_ha | 23 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 24 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 105 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043204 |
| ce81f443-ff99-5255-8922-5422dcfa0894 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 85 |
| aantal_inwoners | 195 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 962 |
| buurtcode | BU04320403 |
| buurtnaam | Zuiderzeebuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320403 |
| mannen | 100 |
| meest_voorkomende_postcode | 1719 |
| omgevingsadressendichtheid | 53 |
| oppervlakte_land_in_ha | 20 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 20 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 50 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 43 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 31 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 95 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043204 |
| 388a54a8-ade5-5ebe-ba40-9d0440201ac3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 20 |
| aantal_inwoners | 45 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 16 |
| buurtcode | BU04320404 |
| buurtnaam | Braakpolder en Kolk van Dussen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320404 |
| mannen | 15 |
| meest_voorkomende_postcode | 1719 |
| omgevingsadressendichtheid | 26 |
| oppervlakte_land_in_ha | 258 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 269 |
| oppervlakte_water_in_ha | 11 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 55 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 42 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 36 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 19 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 50 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 20 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043204 |
| 610a4489-e7a7-58f2-87a7-0ab3ca93533f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 50 |
| aantal_inwoners | 125 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 41 |
| buurtcode | BU04320501 |
| buurtnaam | Buitenweere Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320501 |
| mannen | 65 |
| meest_voorkomende_postcode | 1661 |
| omgevingsadressendichtheid | 50 |
| oppervlakte_land_in_ha | 303 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 304 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 58 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 41 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 36 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 42 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 60 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043205 |
| 77d73468-02a6-54d7-94fa-354ad48cb0ec | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 300 |
| aantal_inwoners | 685 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1313 |
| buurtcode | BU04320503 |
| buurtnaam | Kern De Weere |
| dekkingspercentage | 6 |
| gemeentecode | GM0432 |
| gemeentenaam | Opmeer |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04320503 |
| mannen | 355 |
| meest_voorkomende_postcode | 1661 |
| omgevingsadressendichtheid | 70 |
| oppervlakte_land_in_ha | 52 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 52 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 325 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043205 |