CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 25aff148-4b96-5011-8138-fbb516a9b8d2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2780 |
| aantal_inwoners | 6015 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6071 |
| buurtcode | BU04390402 |
| buurtnaam | Gors-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0439 |
| gemeentenaam | Purmerend |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04390402 |
| mannen | 2915 |
| meest_voorkomende_postcode | 1441 |
| omgevingsadressendichtheid | 2897 |
| oppervlakte_land_in_ha | 99 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 109 |
| oppervlakte_water_in_ha | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 3100 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043904 |
| e7c1c355-9e90-554c-9977-7d8d3c5572e3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2215 |
| aantal_inwoners | 4330 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9736 |
| buurtcode | BU04390501 |
| buurtnaam | Overlanderstraat en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0439 |
| gemeentenaam | Purmerend |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04390501 |
| mannen | 2070 |
| meest_voorkomende_postcode | 1445 |
| omgevingsadressendichtheid | 2359 |
| oppervlakte_land_in_ha | 44 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 46 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 31 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 20 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 2255 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043905 |
| eafa09aa-54db-551b-aaf5-749c507d880e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 995 |
| aantal_inwoners | 2305 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4298 |
| buurtcode | BU04390502 |
| buurtnaam | Werktuigenbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0439 |
| gemeentenaam | Purmerend |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04390502 |
| mannen | 1135 |
| meest_voorkomende_postcode | 1445 |
| omgevingsadressendichtheid | 2892 |
| oppervlakte_land_in_ha | 54 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 59 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1170 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043905 |
| 3aca03de-320f-51ba-b74d-4ba9af82a3b7 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1135 |
| aantal_inwoners | 2600 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5390 |
| buurtcode | BU04390503 |
| buurtnaam | Maten- en Zuivelbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0439 |
| gemeentenaam | Purmerend |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04390503 |
| mannen | 1310 |
| meest_voorkomende_postcode | 1445 |
| omgevingsadressendichtheid | 1963 |
| oppervlakte_land_in_ha | 48 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 51 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1290 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043905 |
| 02522d3c-c789-5a7a-8ba4-725ef536d30e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2175 |
| aantal_inwoners | 4920 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6733 |
| buurtcode | BU04390504 |
| buurtnaam | De Graeffweg en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0439 |
| gemeentenaam | Purmerend |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04390504 |
| mannen | 2395 |
| meest_voorkomende_postcode | 1446 |
| omgevingsadressendichtheid | 1826 |
| oppervlakte_land_in_ha | 73 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 77 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 40 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 2530 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043905 |
| 1208da21-0551-57bf-bfef-e6ac7dc5d86b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 50 |
| aantal_inwoners | 115 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 37 |
| buurtcode | BU04390505 |
| buurtnaam | Baanstee en omgeving |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0439 |
| gemeentenaam | Purmerend |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04390505 |
| mannen | 60 |
| meest_voorkomende_postcode | 1446 |
| omgevingsadressendichtheid | 570 |
| oppervlakte_land_in_ha | 307 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 333 |
| oppervlakte_water_in_ha | 26 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 40 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 36 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 55 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043905 |
| ea110737-828c-53ee-8583-0b709d100e94 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 230 |
| aantal_inwoners | 450 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 298 |
| buurtcode | BU04390506 |
| buurtnaam | Golfterrein en verspreide bebouwing |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0439 |
| gemeentenaam | Purmerend |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04390506 |
| mannen | 220 |
| meest_voorkomende_postcode | 1445 |
| omgevingsadressendichtheid | 1188 |
| oppervlakte_land_in_ha | 151 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 162 |
| oppervlakte_water_in_ha | 11 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 50 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 48 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 35 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 16 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 35 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 55 |
| percentage_ongehuwd | 64 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 31 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 235 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043905 |
| 956020f5-fcf8-55b5-b7c6-9f20f720d23e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2245 |
| aantal_inwoners | 5125 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6320 |
| buurtcode | BU04390601 |
| buurtnaam | Purmer-Zuid/Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0439 |
| gemeentenaam | Purmerend |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04390601 |
| mannen | 2445 |
| meest_voorkomende_postcode | 1447 |
| omgevingsadressendichtheid | 2240 |
| oppervlakte_land_in_ha | 81 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 87 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 40 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 2680 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043906 |
| 3c38b04d-0501-5296-9d23-074eef9d6b14 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2915 |
| aantal_inwoners | 6950 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6576 |
| buurtcode | BU04390602 |
| buurtnaam | Purmer-Zuid/Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0439 |
| gemeentenaam | Purmerend |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04390602 |
| mannen | 3420 |
| meest_voorkomende_postcode | 1447 |
| omgevingsadressendichtheid | 1715 |
| oppervlakte_land_in_ha | 106 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 112 |
| oppervlakte_water_in_ha | 7 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 3530 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043906 |
| 0de11d3c-1fd3-58d4-889b-bbedf8b9fd7c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 35 |
| aantal_inwoners | 95 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 25 |
| buurtcode | BU04390603 |
| buurtnaam | Purmerbos en verspreide bebouwing |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0439 |
| gemeentenaam | Purmerend |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04390603 |
| mannen | 50 |
| meest_voorkomende_postcode | 1447 |
| omgevingsadressendichtheid | 554 |
| oppervlakte_land_in_ha | 384 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 389 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 47 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 44 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 13 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 50 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK043906 |