CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 84fb8902-1ec8-55c7-bbec-9708c6f66a77 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 325 |
| aantal_inwoners | 625 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1293 |
| buurtcode | BU04411101 |
| buurtnaam | Petten-Centrum en Korfwater |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411101 |
| mannen | 320 |
| meest_voorkomende_postcode | 1755 |
| omgevingsadressendichtheid | 260 |
| oppervlakte_land_in_ha | 48 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 48 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 42 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 36 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 310 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044111 |
| 5f10b74f-cbc7-5483-8193-3acc280c6d02 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 185 |
| aantal_inwoners | 400 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3518 |
| buurtcode | BU04411102 |
| buurtnaam | Petten-West |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411102 |
| mannen | 200 |
| meest_voorkomende_postcode | 1755 |
| omgevingsadressendichtheid | 264 |
| oppervlakte_land_in_ha | 11 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 11 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 205 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044111 |
| 5c0fb7c3-0b3b-5cd5-aa61-0b54b5002df2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 180 |
| aantal_inwoners | 440 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2330 |
| buurtcode | BU04411103 |
| buurtnaam | Nolmerban |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411103 |
| mannen | 220 |
| meest_voorkomende_postcode | 1755 |
| omgevingsadressendichtheid | 249 |
| oppervlakte_land_in_ha | 19 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 19 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 21 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 43 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 37 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 215 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044111 |
| fa930b40-28d5-51f6-837c-2958c63ddaff | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 0 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU04411170 |
| buurtnaam | Pettemerduinen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | -99997 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411170 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | 1755 |
| omgevingsadressendichtheid | 22 |
| oppervlakte_land_in_ha | 194 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 194 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044111 |
| 4945b399-40e6-5dbb-9e1a-a086659b4a3c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 0 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU04411180 |
| buurtnaam | Onderzoekslocatie Petten |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | -99997 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411180 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | 1755 |
| omgevingsadressendichtheid | 59 |
| oppervlakte_land_in_ha | 54 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 55 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044111 |
| 6da75a42-75e7-501a-9ac6-07a0e1c50fb1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 35 |
| aantal_inwoners | 80 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 22 |
| buurtcode | BU04411190 |
| buurtnaam | Buitengebied Petten |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411190 |
| mannen | 50 |
| meest_voorkomende_postcode | 1755 |
| omgevingsadressendichtheid | 172 |
| oppervlakte_land_in_ha | 371 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 383 |
| oppervlakte_water_in_ha | 11 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 30 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 53 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 24 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 46 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 36 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 7 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 32 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 35 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044111 |
| d8e9f4c5-633d-5f16-9732-70b1b7f15612 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 185 |
| aantal_inwoners | 425 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2105 |
| buurtcode | BU04411201 |
| buurtnaam | Sint Maartensbrug (woonkern) |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411201 |
| mannen | 220 |
| meest_voorkomende_postcode | 1752 |
| omgevingsadressendichtheid | 107 |
| oppervlakte_land_in_ha | 20 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 21 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 205 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044112 |
| 5d69177c-a955-58e9-9974-233dd423d34f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 140 |
| aantal_inwoners | 305 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 40 |
| buurtcode | BU04411290 |
| buurtnaam | Buitengebied Sint Maartensbrug |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411290 |
| mannen | 155 |
| meest_voorkomende_postcode | 1752 |
| omgevingsadressendichtheid | 154 |
| oppervlakte_land_in_ha | 762 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 776 |
| oppervlakte_water_in_ha | 14 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 150 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044112 |
| f9d36539-7e3f-5135-8507-242d74b1fe80 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 385 |
| aantal_inwoners | 850 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2944 |
| buurtcode | BU04411301 |
| buurtnaam | 't Zand-West- en -Zuid |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411301 |
| mannen | 410 |
| meest_voorkomende_postcode | 1756 |
| omgevingsadressendichtheid | 374 |
| oppervlakte_land_in_ha | 29 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 33 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 32 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 27 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 435 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044113 |
| 4421dc4c-e469-5021-ab0b-7d14063cf38b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 590 |
| aantal_inwoners | 1430 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3885 |
| buurtcode | BU04411302 |
| buurtnaam | 't Zand-Noordoost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411302 |
| mannen | 685 |
| meest_voorkomende_postcode | 1756 |
| omgevingsadressendichtheid | 393 |
| oppervlakte_land_in_ha | 37 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 37 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 745 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044113 |