CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 4a187edf-23ff-5551-b60b-5a4b6d4284ea | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 20 |
| aantal_inwoners | 65 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 292 |
| buurtcode | BU04411380 |
| buurtnaam | Kolksluis |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411380 |
| mannen | 30 |
| meest_voorkomende_postcode | 1756 |
| omgevingsadressendichtheid | 313 |
| oppervlakte_land_in_ha | 23 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 24 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 79 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 58 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 25 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 19 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 35 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044113 |
| 91420c65-2e2f-5858-b3e5-3b9ce957d856 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 65 |
| aantal_inwoners | 185 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 25 |
| buurtcode | BU04411390 |
| buurtnaam | Buitengebied 't Zand-Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411390 |
| mannen | 95 |
| meest_voorkomende_postcode | 1756 |
| omgevingsadressendichtheid | 136 |
| oppervlakte_land_in_ha | 737 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 756 |
| oppervlakte_water_in_ha | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 42 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 90 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044113 |
| a8f367bf-fa48-5eda-a72b-3e0e21110b9b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 85 |
| aantal_inwoners | 225 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 38 |
| buurtcode | BU04411391 |
| buurtnaam | Buitengebied 't Zand-West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411391 |
| mannen | 125 |
| meest_voorkomende_postcode | 1756 |
| omgevingsadressendichtheid | 110 |
| oppervlakte_land_in_ha | 605 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 615 |
| oppervlakte_water_in_ha | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 47 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 36 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 105 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044113 |
| 3bfdde84-7533-5f3c-92dc-93e8ef8b02d1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 125 |
| aantal_inwoners | 255 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1887 |
| buurtcode | BU04411401 |
| buurtnaam | Sint Maartensvlotbrug (woonkern) |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411401 |
| mannen | 130 |
| meest_voorkomende_postcode | 1753 |
| omgevingsadressendichtheid | 237 |
| oppervlakte_land_in_ha | 14 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 15 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 42 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 24 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 125 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044114 |
| 913170f2-0a46-510b-a114-fba0d4549400 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 90 |
| aantal_inwoners | 150 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 362 |
| buurtcode | BU04411470 |
| buurtnaam | Sint Maartensvlotbrug-West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411470 |
| mannen | 70 |
| meest_voorkomende_postcode | 1753 |
| omgevingsadressendichtheid | 296 |
| oppervlakte_land_in_ha | 41 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 42 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 49 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 19 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 34 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 75 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044114 |
| 4acf77f9-3e5f-59b2-83f5-ee6263c2d40b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 65 |
| aantal_inwoners | 80 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 135 |
| buurtcode | BU04411471 |
| buurtnaam | Sint Maartenszee |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411471 |
| mannen | 35 |
| meest_voorkomende_postcode | 1753 |
| omgevingsadressendichtheid | 247 |
| oppervlakte_land_in_ha | 57 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 57 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 55 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 88 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 35 |
| percentage_gehuwd | 17 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 11 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 35 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 60 |
| percentage_ongehuwd | 68 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 35 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 40 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044114 |
| e476d05f-903b-55cb-8a8c-bffa11b4df78 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 70 |
| aantal_inwoners | 140 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 28 |
| buurtcode | BU04411490 |
| buurtnaam | Buitengebied Sint Maartensvlotbrug |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411490 |
| mannen | 75 |
| meest_voorkomende_postcode | 1753 |
| omgevingsadressendichtheid | 112 |
| oppervlakte_land_in_ha | 506 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 514 |
| oppervlakte_water_in_ha | 9 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 25 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 65 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044114 |
| 0a1eb750-6fc7-5546-bc1b-351a311900b2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 555 |
| aantal_inwoners | 1060 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1363 |
| buurtcode | BU04411501 |
| buurtnaam | Callantsoog (woonkern) |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411501 |
| mannen | 510 |
| meest_voorkomende_postcode | 1759 |
| omgevingsadressendichtheid | 489 |
| oppervlakte_land_in_ha | 78 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 78 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 41 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 22 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 37 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 39 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 555 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044115 |
| 98fe578c-dcf9-5634-a885-0231dba44c77 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 390 |
| aantal_inwoners | 760 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4232 |
| buurtcode | BU04411502 |
| buurtnaam | Uyterland |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411502 |
| mannen | 370 |
| meest_voorkomende_postcode | 1759 |
| omgevingsadressendichtheid | 500 |
| oppervlakte_land_in_ha | 18 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 19 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 39 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 27 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 36 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 37 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 390 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044115 |
| 4e39fa7a-74a0-5428-b95a-bbd09d676843 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5 |
| aantal_inwoners | 5 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU04411570 |
| buurtnaam | Zwanenwater |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411570 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | 1759 |
| omgevingsadressendichtheid | 304 |
| oppervlakte_land_in_ha | 478 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 557 |
| oppervlakte_water_in_ha | 79 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044115 |