CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| f2052f6c-498d-54fb-bd38-91a0785816ec | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 685 |
| aantal_inwoners | 1805 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5483 |
| buurtcode | BU04411702 |
| buurtnaam | Hoep-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411702 |
| mannen | 855 |
| meest_voorkomende_postcode | 1741 |
| omgevingsadressendichtheid | 1590 |
| oppervlakte_land_in_ha | 33 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 33 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 31 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 945 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044117 |
| fe471048-0004-5b6d-8272-f36b44c42761 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 465 |
| aantal_inwoners | 1325 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5353 |
| buurtcode | BU04411703 |
| buurtnaam | Nes-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411703 |
| mannen | 665 |
| meest_voorkomende_postcode | 1741 |
| omgevingsadressendichtheid | 1263 |
| oppervlakte_land_in_ha | 25 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 26 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 34 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 56 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 18 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 60 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 27 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 31 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 7 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 655 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044117 |
| 0a772ac2-e900-5b66-b692-54e6f68f5d49 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 45 |
| aantal_inwoners | 225 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 63 |
| buurtcode | BU04411790 |
| buurtnaam | Nes en Buitengebied |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411790 |
| mannen | 125 |
| meest_voorkomende_postcode | 1741 |
| omgevingsadressendichtheid | 430 |
| oppervlakte_land_in_ha | 356 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 363 |
| oppervlakte_water_in_ha | 8 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 45 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 27 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 32 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 95 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044117 |
| 2a4c9e86-1950-5612-8e3b-58b6612d7bc2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 910 |
| aantal_inwoners | 1810 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4347 |
| buurtcode | BU04411801 |
| buurtnaam | Nesdijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411801 |
| mannen | 890 |
| meest_voorkomende_postcode | 1741 |
| omgevingsadressendichtheid | 1892 |
| oppervlakte_land_in_ha | 42 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 43 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 24 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 37 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 920 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044118 |
| a8d6d966-05f2-5c5c-874b-990d3e9ef2a1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 585 |
| aantal_inwoners | 1170 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4635 |
| buurtcode | BU04411802 |
| buurtnaam | Groeneweg-Zuid |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411802 |
| mannen | 565 |
| meest_voorkomende_postcode | 1741 |
| omgevingsadressendichtheid | 1773 |
| oppervlakte_land_in_ha | 25 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 25 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 45 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 34 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 610 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044118 |
| cd6fdcd3-3842-5f0e-b9b5-a079cd62f07a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 965 |
| aantal_inwoners | 2235 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4363 |
| buurtcode | BU04411803 |
| buurtnaam | Groeneweg-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411803 |
| mannen | 1100 |
| meest_voorkomende_postcode | 1741 |
| omgevingsadressendichtheid | 1201 |
| oppervlakte_land_in_ha | 51 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 53 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1135 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044118 |
| 6eb4c4a6-cfd0-5752-850c-32dad0a05e22 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 25 |
| aantal_inwoners | 65 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 26 |
| buurtcode | BU04411890 |
| buurtnaam | Keinse, 't Wad en Buitengebied |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411890 |
| mannen | 35 |
| meest_voorkomende_postcode | 1741 |
| omgevingsadressendichtheid | 275 |
| oppervlakte_land_in_ha | 249 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 263 |
| oppervlakte_water_in_ha | 14 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 30 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044118 |
| 6175b596-8c20-5ad3-947b-cf260acc83f7 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3435 |
| aantal_inwoners | 6790 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2638 |
| buurtcode | BU04480000 |
| buurtnaam | Den Burg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0448 |
| gemeentenaam | Texel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04480000 |
| mannen | 3270 |
| meest_voorkomende_postcode | 1791 |
| omgevingsadressendichtheid | 1080 |
| oppervlakte_land_in_ha | 258 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 258 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 45 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 24 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 30 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 3520 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044800 |
| 3d914554-65b4-57f1-b583-88c1b5e3d4a3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 555 |
| aantal_inwoners | 1030 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 366 |
| buurtcode | BU04480001 |
| buurtnaam | De Koog |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0448 |
| gemeentenaam | Texel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04480001 |
| mannen | 510 |
| meest_voorkomende_postcode | 1796 |
| omgevingsadressendichtheid | 486 |
| oppervlakte_land_in_ha | 281 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 283 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 45 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 21 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 515 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044800 |
| 065974b5-53e4-5508-9205-70028fe8f9d8 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 425 |
| aantal_inwoners | 940 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 928 |
| buurtcode | BU04480002 |
| buurtnaam | Oosterend |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0448 |
| gemeentenaam | Texel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04480002 |
| mannen | 485 |
| meest_voorkomende_postcode | 1794 |
| omgevingsadressendichtheid | 204 |
| oppervlakte_land_in_ha | 101 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 101 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 34 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 460 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044800 |