CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| cf4b7915-2eb6-5613-b7d2-cd397ace719d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 135 |
| aantal_inwoners | 260 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 67 |
| buurtcode | BU04411590 |
| buurtnaam | Groote Keeten, Abbestede en Buitengebied |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411590 |
| mannen | 135 |
| meest_voorkomende_postcode | 1759 |
| omgevingsadressendichtheid | 149 |
| oppervlakte_land_in_ha | 392 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 398 |
| oppervlakte_water_in_ha | 7 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 31 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 125 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044115 |
| dbfe434d-d40a-5b44-96ee-69fc9d4ffc52 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 50 |
| aantal_inwoners | 110 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 30 |
| buurtcode | BU04411591 |
| buurtnaam | Buitengebied Callantsoog-Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411591 |
| mannen | 55 |
| meest_voorkomende_postcode | 1759 |
| omgevingsadressendichtheid | 216 |
| oppervlakte_land_in_ha | 373 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 374 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 40 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 42 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 28 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 60 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044115 |
| 718ab1b0-d52e-5d5d-b88e-a8ea574a11d9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 90 |
| aantal_inwoners | 210 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 18 |
| buurtcode | BU04411592 |
| buurtnaam | Buitengebied Callantsoog-Noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411592 |
| mannen | 110 |
| meest_voorkomende_postcode | 1759 |
| omgevingsadressendichtheid | 113 |
| oppervlakte_land_in_ha | 1174 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 1187 |
| oppervlakte_water_in_ha | 14 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 46 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 105 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044115 |
| cc397cf2-8331-5c1f-8b93-9b255232358a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 405 |
| aantal_inwoners | 860 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 2617 |
| buurtcode | BU04411601 |
| buurtnaam | Waldervaart-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411601 |
| mannen | 425 |
| meest_voorkomende_postcode | 1742 |
| omgevingsadressendichtheid | 999 |
| oppervlakte_land_in_ha | 33 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 34 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 39 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 34 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 435 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044116 |
| 15ff155a-28c3-5033-ab60-83acd8931374 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 885 |
| aantal_inwoners | 2080 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4802 |
| buurtcode | BU04411602 |
| buurtnaam | Waldervaart-Noordwest |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411602 |
| mannen | 1020 |
| meest_voorkomende_postcode | 1742 |
| omgevingsadressendichtheid | 884 |
| oppervlakte_land_in_ha | 43 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 45 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 1060 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044116 |
| 27012a33-c1c6-5f54-b760-0f86f3a1f7c0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 625 |
| aantal_inwoners | 1295 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4909 |
| buurtcode | BU04411603 |
| buurtnaam | Waldervaart-Noordoost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411603 |
| mannen | 635 |
| meest_voorkomende_postcode | 1742 |
| omgevingsadressendichtheid | 1611 |
| oppervlakte_land_in_ha | 26 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 27 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 41 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_gehuwd | 39 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 80 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 660 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044116 |
| e08615ce-3243-5121-a9ff-0b4d286abb85 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 40 |
| aantal_inwoners | 80 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 166 |
| buurtcode | BU04411680 |
| buurtnaam | Lagedijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411680 |
| mannen | 55 |
| meest_voorkomende_postcode | 1742 |
| omgevingsadressendichtheid | 770 |
| oppervlakte_land_in_ha | 50 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 58 |
| oppervlakte_water_in_ha | 8 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 22 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 25 |
| percentage_ongehuwd | 64 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 19 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 31 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 35 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044116 |
| dfdd509d-24ae-59af-be37-6196757d6c24 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 55 |
| aantal_inwoners | 130 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 34 |
| buurtcode | BU04411690 |
| buurtnaam | Burghorn en Buitengebied |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411690 |
| mannen | 65 |
| meest_voorkomende_postcode | 1742 |
| omgevingsadressendichtheid | 415 |
| oppervlakte_land_in_ha | 382 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 385 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 39 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 39 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 65 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044116 |
| abf365a4-3f45-51d4-a3de-4c43dc28de22 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 30 |
| aantal_inwoners | 90 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 52 |
| buurtcode | BU04411691 |
| buurtnaam | Tjallewal en Buitengebied |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411691 |
| mannen | 40 |
| meest_voorkomende_postcode | 1742 |
| omgevingsadressendichtheid | 305 |
| oppervlakte_land_in_ha | 168 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 176 |
| oppervlakte_water_in_ha | 8 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 41 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 45 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044116 |
| fb3332cd-a2aa-5336-8696-9768f854c7b4 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 515 |
| aantal_inwoners | 1115 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3669 |
| buurtcode | BU04411701 |
| buurtnaam | Hoep-Zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0441 |
| gemeentenaam | Schagen |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU04411701 |
| mannen | 560 |
| meest_voorkomende_postcode | 1741 |
| omgevingsadressendichtheid | 1470 |
| oppervlakte_land_in_ha | 30 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 30 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 555 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK044117 |