CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 9b860156-1c52-5ed5-b248-294b020ac268 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 60 |
| aantal_inwoners | 155 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1180 |
| buurtcode | BU05020114 |
| buurtnaam | Zeeheldenbuurt-oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020114 |
| mannen | 75 |
| meest_voorkomende_postcode | 2901 |
| omgevingsadressendichtheid | 2068 |
| oppervlakte_land_in_ha | 13 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 18 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 22 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 18 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 75 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050201 |
| f861c6b2-fed6-563c-bee1-a41e4727ec87 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 460 |
| aantal_inwoners | 1195 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7914 |
| buurtcode | BU05020115 |
| buurtnaam | Chopinbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020115 |
| mannen | 585 |
| meest_voorkomende_postcode | 2901 |
| omgevingsadressendichtheid | 1998 |
| oppervlakte_land_in_ha | 15 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 15 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 30 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 600 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050201 |
| fa932306-fdfa-588d-86fe-a55ce3077ad5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 645 |
| aantal_inwoners | 1490 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10028 |
| buurtcode | BU05020116 |
| buurtnaam | Bizetbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020116 |
| mannen | 720 |
| meest_voorkomende_postcode | 2901 |
| omgevingsadressendichtheid | 2269 |
| oppervlakte_land_in_ha | 15 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 16 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 770 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050201 |
| 9fb23fc7-af44-5027-bc58-97c2ade188a1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 595 |
| aantal_inwoners | 1510 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8696 |
| buurtcode | BU05020117 |
| buurtnaam | Paganinibuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020117 |
| mannen | 745 |
| meest_voorkomende_postcode | 2901 |
| omgevingsadressendichtheid | 2376 |
| oppervlakte_land_in_ha | 17 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 18 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 22 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 49 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 760 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050201 |
| a1d172ff-8d64-559f-9644-344dded78958 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 215 |
| aantal_inwoners | 530 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4977 |
| buurtcode | BU05020118 |
| buurtnaam | Rossinibuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020118 |
| mannen | 260 |
| meest_voorkomende_postcode | 2901 |
| omgevingsadressendichtheid | 2071 |
| oppervlakte_land_in_ha | 11 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 11 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 51 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 40 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 40 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 39 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 26 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 275 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050201 |
| 34bfe8b0-f162-5018-8499-cf637216c079 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1015 |
| aantal_inwoners | 2345 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8129 |
| buurtcode | BU05020119 |
| buurtnaam | Puccinibuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020119 |
| mannen | 1185 |
| meest_voorkomende_postcode | 2901 |
| omgevingsadressendichtheid | 2143 |
| oppervlakte_land_in_ha | 29 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 30 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 41 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 11 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 36 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1160 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050201 |
| 4cf564f8-d2bb-5c93-9d78-a0af49b524a2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 465 |
| aantal_inwoners | 995 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6129 |
| buurtcode | BU05020223 |
| buurtnaam | Reviusbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020223 |
| mannen | 495 |
| meest_voorkomende_postcode | 2902 |
| omgevingsadressendichtheid | 2612 |
| oppervlakte_land_in_ha | 16 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 19 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 40 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 49 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 30 |
| percentage_gehuwd | 20 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 15 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 65 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 30 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 66 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 23 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 495 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050202 |
| 874df2a1-24af-5342-8093-884ac18947ac | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 965 |
| aantal_inwoners | 1910 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5990 |
| buurtcode | BU05020224 |
| buurtnaam | Dichtersbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020224 |
| mannen | 935 |
| meest_voorkomende_postcode | 2902 |
| omgevingsadressendichtheid | 2458 |
| oppervlakte_land_in_ha | 32 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 34 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 45 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 28 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 32 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 980 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050202 |
| 216a6114-f9fc-5e01-819b-afd4a0c57909 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 515 |
| aantal_inwoners | 1235 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5649 |
| buurtcode | BU05020225 |
| buurtnaam | Merelbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020225 |
| mannen | 585 |
| meest_voorkomende_postcode | 2902 |
| omgevingsadressendichtheid | 2643 |
| oppervlakte_land_in_ha | 22 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 23 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 33 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 26 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 645 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050202 |
| bb2af421-4615-5218-8078-a96ecc65b6cf | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 365 |
| aantal_inwoners | 860 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9038 |
| buurtcode | BU05020226 |
| buurtnaam | Schildersbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020226 |
| mannen | 425 |
| meest_voorkomende_postcode | 2902 |
| omgevingsadressendichtheid | 2783 |
| oppervlakte_land_in_ha | 9 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 10 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 32 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 57 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 33 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 435 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050202 |