CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| d82b41dc-38f8-588e-bfc8-67b71202e381 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 30 |
| aantal_inwoners | 70 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 269 |
| buurtcode | BU05020659 |
| buurtnaam | Klinkert |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020659 |
| mannen | 35 |
| meest_voorkomende_postcode | 2905 |
| omgevingsadressendichtheid | 1741 |
| oppervlakte_land_in_ha | 26 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 27 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 58 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 34 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 32 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 8 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 25 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 35 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050206 |
| 287e05fc-e64c-5ff4-9139-b15fff8f4664 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 460 |
| aantal_inwoners | 1045 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4113 |
| buurtcode | BU05020661 |
| buurtnaam | Molenbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020661 |
| mannen | 525 |
| meest_voorkomende_postcode | 2906 |
| omgevingsadressendichtheid | 2805 |
| oppervlakte_land_in_ha | 25 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 30 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 24 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 55 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 46 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 34 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 35 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 520 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050206 |
| 92f25a4f-34f6-5147-b40a-52146a9391ef | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 840 |
| aantal_inwoners | 1765 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 12386 |
| buurtcode | BU05020662 |
| buurtnaam | Florabuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020662 |
| mannen | 785 |
| meest_voorkomende_postcode | 2906 |
| omgevingsadressendichtheid | 2368 |
| oppervlakte_land_in_ha | 14 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 15 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 35 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 47 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 35 |
| percentage_gehuwd | 20 |
| percentage_gescheid | 15 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 15 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 60 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 35 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 63 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 980 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050206 |
| 70c14ea1-b511-5c8d-a16c-d4338bd63864 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 640 |
| aantal_inwoners | 1355 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7602 |
| buurtcode | BU05020663 |
| buurtnaam | Bloemenbuurt-west |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020663 |
| mannen | 620 |
| meest_voorkomende_postcode | 2906 |
| omgevingsadressendichtheid | 2166 |
| oppervlakte_land_in_ha | 18 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 20 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 45 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 30 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 25 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 70 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 19 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 735 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050206 |
| 0fdb4db6-1a15-556f-8812-f6dc8471bd11 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 260 |
| aantal_inwoners | 620 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7101 |
| buurtcode | BU05020664 |
| buurtnaam | Bloemenbuurt-oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020664 |
| mannen | 280 |
| meest_voorkomende_postcode | 2906 |
| omgevingsadressendichtheid | 1714 |
| oppervlakte_land_in_ha | 9 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 9 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 30 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 46 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 19 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 56 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 350 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050206 |
| 80141609-3b4d-5bc8-844d-69be5eea33ff | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 470 |
| aantal_inwoners | 770 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6427 |
| buurtcode | BU05020665 |
| buurtnaam | Akker/Haagwinde |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020665 |
| mannen | 350 |
| meest_voorkomende_postcode | 2906 |
| omgevingsadressendichtheid | 2379 |
| oppervlakte_land_in_ha | 12 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 13 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 60 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 13 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 6 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 17 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 420 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050206 |
| c30fff2d-d020-5854-9e8d-63b1d21daf85 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 0 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU05020666 |
| buurtnaam | Sportpark Schenkel |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | -99997 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020666 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | 2907 |
| omgevingsadressendichtheid | 1811 |
| oppervlakte_land_in_ha | 27 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 29 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050206 |
| 78516451-fbcd-5c36-902f-abd5bfcb0bbc | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 500 |
| aantal_inwoners | 1085 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5757 |
| buurtcode | BU05020770 |
| buurtnaam | Dansenbuurt-noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020770 |
| mannen | 540 |
| meest_voorkomende_postcode | 2907 |
| omgevingsadressendichtheid | 2621 |
| oppervlakte_land_in_ha | 19 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 19 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 35 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 550 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050207 |
| 18f608ed-37fd-53af-839b-63c31929b169 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 630 |
| aantal_inwoners | 1440 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9389 |
| buurtcode | BU05020771 |
| buurtnaam | Burgenbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020771 |
| mannen | 745 |
| meest_voorkomende_postcode | 2907 |
| omgevingsadressendichtheid | 2376 |
| oppervlakte_land_in_ha | 15 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 15 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 43 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 39 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 33 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 695 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050207 |
| 5ca28454-9b08-5793-b65b-40bd19e09c7d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 565 |
| aantal_inwoners | 1130 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8436 |
| buurtcode | BU05020772 |
| buurtnaam | Dansenbuurt-zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020772 |
| mannen | 555 |
| meest_voorkomende_postcode | 2907 |
| omgevingsadressendichtheid | 2744 |
| oppervlakte_land_in_ha | 13 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 13 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_gehuwd | 27 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 18 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 61 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 32 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 575 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050207 |