CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 19206878-77bc-5fd5-a332-7e1300b8baf3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1030 |
| aantal_inwoners | 2155 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8092 |
| buurtcode | BU05020773 |
| buurtnaam | Ervenbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020773 |
| mannen | 1095 |
| meest_voorkomende_postcode | 2907 |
| omgevingsadressendichtheid | 2359 |
| oppervlakte_land_in_ha | 27 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 27 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 50 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1055 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050207 |
| e45dbee9-2ccd-53bc-963f-dc742820095d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 300 |
| aantal_inwoners | 700 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 608 |
| buurtcode | BU05020774 |
| buurtnaam | Stadsdeelpark |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020774 |
| mannen | 355 |
| meest_voorkomende_postcode | 2907 |
| omgevingsadressendichtheid | 1759 |
| oppervlakte_land_in_ha | 115 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 136 |
| oppervlakte_water_in_ha | 21 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 17 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 53 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 33 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 51 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 38 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 345 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050207 |
| e88befb2-2e7d-598a-a47c-4ddde95f7a00 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 650 |
| aantal_inwoners | 1190 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8874 |
| buurtcode | BU05020775 |
| buurtnaam | Instrumentenbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020775 |
| mannen | 575 |
| meest_voorkomende_postcode | 2907 |
| omgevingsadressendichtheid | 2318 |
| oppervlakte_land_in_ha | 13 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 13 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 54 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 33 |
| percentage_gescheid | 17 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 32 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 620 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050207 |
| f62f6cc9-6425-5057-b857-63b03f825745 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 825 |
| aantal_inwoners | 1395 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8698 |
| buurtcode | BU05020776 |
| buurtnaam | Kunstenaarsbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020776 |
| mannen | 655 |
| meest_voorkomende_postcode | 2907 |
| omgevingsadressendichtheid | 2311 |
| oppervlakte_land_in_ha | 16 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 17 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 55 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 15 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 19 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 44 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 6 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 29 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 740 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050207 |
| c648ea84-e726-57cf-bf21-bd61fe06afd1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1010 |
| aantal_inwoners | 2060 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 11849 |
| buurtcode | BU05020777 |
| buurtnaam | Operabuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020777 |
| mannen | 1025 |
| meest_voorkomende_postcode | 2907 |
| omgevingsadressendichtheid | 1909 |
| oppervlakte_land_in_ha | 17 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 18 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_gehuwd | 25 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 18 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 65 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 17 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 31 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1035 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050207 |
| 39ea70ec-310d-5ebb-aa48-7dd3bd33933d | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 680 |
| aantal_inwoners | 1410 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9615 |
| buurtcode | BU05020778 |
| buurtnaam | Gebouwenbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020778 |
| mannen | 700 |
| meest_voorkomende_postcode | 2907 |
| omgevingsadressendichtheid | 1889 |
| oppervlakte_land_in_ha | 15 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 15 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 42 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_gehuwd | 25 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 20 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 62 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 33 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 22 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 705 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050207 |
| 49b7007a-6a02-5a2a-be53-0aaa9f372656 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 730 |
| aantal_inwoners | 1570 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9480 |
| buurtcode | BU05020779 |
| buurtnaam | Schildersvormenbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020779 |
| mannen | 770 |
| meest_voorkomende_postcode | 2907 |
| omgevingsadressendichtheid | 1708 |
| oppervlakte_land_in_ha | 17 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 17 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 37 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 32 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 26 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 56 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 800 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050207 |
| 5e4a6f22-3e88-5263-abf4-dee8cb68c48c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 35 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 224 |
| buurtcode | BU05020880 |
| buurtnaam | Hoofdweg sector E/F |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020880 |
| mannen | 15 |
| meest_voorkomende_postcode | 2908 |
| omgevingsadressendichtheid | 1843 |
| oppervlakte_land_in_ha | 16 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 16 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 45 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 70 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 77 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 40 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 29 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 25 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050208 |
| 99f13ac9-d1f5-5775-b317-74ebb1c28f56 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 245 |
| aantal_inwoners | 415 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1029 |
| buurtcode | BU05020881 |
| buurtnaam | Hoofdweg sector A |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020881 |
| mannen | 220 |
| meest_voorkomende_postcode | 2908 |
| omgevingsadressendichtheid | 2746 |
| oppervlakte_land_in_ha | 40 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 42 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 56 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_gehuwd | 25 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 8 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 35 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 65 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 5 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 58 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 14 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 190 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050208 |
| d5642836-eea7-5ac4-bb4d-39d99230e7f5 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 0 |
| aantal_inwoners | 0 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | -99997 |
| buurtcode | BU05020882 |
| buurtnaam | Hoofdweg sector B |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0502 |
| gemeentenaam | Capelle aan den IJssel |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | -99997 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05020882 |
| mannen | 0 |
| meest_voorkomende_postcode | 2908 |
| omgevingsadressendichtheid | 2326 |
| oppervlakte_land_in_ha | 12 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 13 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_gehuwd | -99997 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | -99997 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | -99997 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 0 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK050208 |