CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| bcc66b44-e5b3-5f4f-9195-3909abc219c2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 760 |
| aantal_inwoners | 1750 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4673 |
| buurtcode | BU05120200 |
| buurtnaam | Wijdschild |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0512 |
| gemeentenaam | Gorinchem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05120200 |
| mannen | 860 |
| meest_voorkomende_postcode | 4207 |
| omgevingsadressendichtheid | 2002 |
| oppervlakte_land_in_ha | 38 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 38 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 38 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 85 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 32 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 22 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 895 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051202 |
| a1e8c3a5-493b-5ac7-9195-0fcd169608ba | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1340 |
| aantal_inwoners | 3030 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5579 |
| buurtcode | BU05120300 |
| buurtnaam | Lingewijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0512 |
| gemeentenaam | Gorinchem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05120300 |
| mannen | 1445 |
| meest_voorkomende_postcode | 4206 |
| omgevingsadressendichtheid | 1866 |
| oppervlakte_land_in_ha | 54 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 60 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 34 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 38 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 75 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 9 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 19 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1585 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051203 |
| bf7a683b-d6e3-52e6-b423-bb02fc6990cf | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1690 |
| aantal_inwoners | 3805 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6227 |
| buurtcode | BU05120403 |
| buurtnaam | Haarwijk West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0512 |
| gemeentenaam | Gorinchem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05120403 |
| mannen | 1900 |
| meest_voorkomende_postcode | 4205 |
| omgevingsadressendichtheid | 2160 |
| oppervlakte_land_in_ha | 61 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 62 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 40 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1905 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051204 |
| 11c3113e-42cb-5868-852e-63acad25d319 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 970 |
| aantal_inwoners | 2340 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4665 |
| buurtcode | BU05120404 |
| buurtnaam | Haarwijk Oost |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0512 |
| gemeentenaam | Gorinchem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.4 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05120404 |
| mannen | 1170 |
| meest_voorkomende_postcode | 4205 |
| omgevingsadressendichtheid | 2122 |
| oppervlakte_land_in_ha | 50 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 53 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 29 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 43 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 48 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1170 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051204 |
| ea666958-2c8c-537d-8817-dc3378b4d2d1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1490 |
| aantal_inwoners | 3240 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 4531 |
| buurtcode | BU05120500 |
| buurtnaam | Stalkaarsen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0512 |
| gemeentenaam | Gorinchem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05120500 |
| mannen | 1630 |
| meest_voorkomende_postcode | 4205 |
| omgevingsadressendichtheid | 2069 |
| oppervlakte_land_in_ha | 72 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 72 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 42 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1615 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051205 |
| 98aeff86-da17-5be0-a1a9-d835cbede35f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2775 |
| aantal_inwoners | 5015 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6775 |
| buurtcode | BU05120600 |
| buurtnaam | Gildenwijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0512 |
| gemeentenaam | Gorinchem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05120600 |
| mannen | 2400 |
| meest_voorkomende_postcode | 4204 |
| omgevingsadressendichtheid | 1831 |
| oppervlakte_land_in_ha | 74 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 76 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 58 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 32 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 19 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 21 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 32 |
| percentage_verweduwd | 9 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 2610 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051206 |
| 8aac9dd9-73ac-5e35-b458-db7751e19747 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 195 |
| aantal_inwoners | 315 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 732 |
| buurtcode | BU05120700 |
| buurtnaam | Schelluinsestraat |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0512 |
| gemeentenaam | Gorinchem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05120700 |
| mannen | 170 |
| meest_voorkomende_postcode | 4203 |
| omgevingsadressendichtheid | 2145 |
| oppervlakte_land_in_ha | 43 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 50 |
| oppervlakte_water_in_ha | 7 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 35 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 61 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 31 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 22 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 17 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 35 |
| percentage_ongehuwd | 53 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 145 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051207 |
| 9b518dd2-5670-51f3-9d3f-159c78f5c7d3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 25 |
| aantal_inwoners | 45 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 94 |
| buurtcode | BU05120800 |
| buurtnaam | Avelingen Oost |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0512 |
| gemeentenaam | Gorinchem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05120800 |
| mannen | 30 |
| meest_voorkomende_postcode | 4202 |
| omgevingsadressendichtheid | 1879 |
| oppervlakte_land_in_ha | 50 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 95 |
| oppervlakte_water_in_ha | 45 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | -99997 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 48 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | -99997 |
| percentage_ongehuwd | 36 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 15 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 43 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 28 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 20 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051208 |
| fb78d885-88c6-5916-a034-e3fae3354913 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 20 |
| aantal_inwoners | 35 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 44 |
| buurtcode | BU05120900 |
| buurtnaam | Avelingen West |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0512 |
| gemeentenaam | Gorinchem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05120900 |
| mannen | 20 |
| meest_voorkomende_postcode | 4202 |
| omgevingsadressendichtheid | 440 |
| oppervlakte_land_in_ha | 77 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 130 |
| oppervlakte_water_in_ha | 53 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 30 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 68 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 26 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 30 |
| percentage_ongehuwd | 62 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 15 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051209 |
| 1b2d707a-7026-5041-b12c-c02d8d4140fa | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 85 |
| aantal_inwoners | 185 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 197 |
| buurtcode | BU05121000 |
| buurtnaam | Molenvliet |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0512 |
| gemeentenaam | Gorinchem |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05121000 |
| mannen | 90 |
| meest_voorkomende_postcode | 4203 |
| omgevingsadressendichtheid | 663 |
| oppervlakte_land_in_ha | 95 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 100 |
| oppervlakte_water_in_ha | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | -99997 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 60 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 44 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 30 |
| percentage_gehuwd | 32 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 41 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 15 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 30 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 65 |
| percentage_ongehuwd | 63 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 19 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 29 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 90 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051210 |