CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 699a8e08-bc8b-57e3-8080-e7e80021abc0 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1300 |
| aantal_inwoners | 2320 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1815 |
| buurtcode | BU05181591 |
| buurtnaam | Kijkduin |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05181591 |
| mannen | 1090 |
| meest_voorkomende_postcode | 2554 |
| omgevingsadressendichtheid | 1609 |
| oppervlakte_land_in_ha | 128 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 128 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 49 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 41 |
| percentage_gescheid | 8 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 21 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 25 |
| percentage_ongehuwd | 45 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 17 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 34 |
| percentage_verweduwd | 6 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1230 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051815 |
| f31eb6f9-b158-54bd-a2a9-6a76fda2e7cd | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 4135 |
| aantal_inwoners | 10485 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3472 |
| buurtcode | BU05181697 |
| buurtnaam | Kraayenstein en Vroondaal |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05181697 |
| mannen | 5385 |
| meest_voorkomende_postcode | 2553 |
| omgevingsadressendichtheid | 1625 |
| oppervlakte_land_in_ha | 302 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 336 |
| oppervlakte_water_in_ha | 34 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 32 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 36 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 22 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 5100 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051816 |
| 3036e7c7-775b-5bb8-8dae-b8a91dffe16c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 95 |
| aantal_inwoners | 165 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 204 |
| buurtcode | BU05181785 |
| buurtnaam | Kerketuinen en Zichtenburg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05181785 |
| mannen | 120 |
| meest_voorkomende_postcode | 2544 |
| omgevingsadressendichtheid | 3551 |
| oppervlakte_land_in_ha | 82 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 82 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 30 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 30 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | -99997 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 83 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 25 |
| percentage_gehuwd | 5 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 16 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 25 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 30 |
| percentage_ongehuwd | 83 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | -99997 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 4 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 50 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 43 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 45 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051817 |
| 03f6bcf2-c7b3-5e12-95b8-54189e4e42da | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5615 |
| aantal_inwoners | 12740 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8928 |
| buurtcode | BU05181786 |
| buurtnaam | Houtwijk |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05181786 |
| mannen | 6255 |
| meest_voorkomende_postcode | 2552 |
| omgevingsadressendichtheid | 4193 |
| oppervlakte_land_in_ha | 143 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 146 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 36 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 9 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 37 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 22 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 27 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 24 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 6480 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051817 |
| 46ac7141-9d49-57c8-a820-f8efee752b9e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2820 |
| aantal_inwoners | 5040 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 11009 |
| buurtcode | BU05181795 |
| buurtnaam | Kom Loosduinen |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05181795 |
| mannen | 2335 |
| meest_voorkomende_postcode | 2552 |
| omgevingsadressendichtheid | 4052 |
| oppervlakte_land_in_ha | 46 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 47 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 53 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 28 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 49 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 12 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 32 |
| percentage_verweduwd | 10 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2705 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051817 |
| 22bc317f-b504-594c-a25c-be3513c56448 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1155 |
| aantal_inwoners | 2045 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9899 |
| buurtcode | BU05181806 |
| buurtnaam | Waldeck-Zuid |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05181806 |
| mannen | 930 |
| meest_voorkomende_postcode | 2551 |
| omgevingsadressendichtheid | 4237 |
| oppervlakte_land_in_ha | 21 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 21 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 52 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 31 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 24 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 47 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 13 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 35 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1110 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051818 |
| 20a47c6e-4e45-5280-aa84-5907ce68d333 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3560 |
| aantal_inwoners | 7375 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 11881 |
| buurtcode | BU05181840 |
| buurtnaam | Nieuw Waldeck |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05181840 |
| mannen | 3595 |
| meest_voorkomende_postcode | 2551 |
| omgevingsadressendichtheid | 5105 |
| oppervlakte_land_in_ha | 62 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 65 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 30 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 34 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 20 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 25 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 3780 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051818 |
| 85bd978b-f1ab-5245-a138-05c132a1ecca | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1900 |
| aantal_inwoners | 3245 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6413 |
| buurtcode | BU05181882 |
| buurtnaam | Rosenburg |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.6 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05181882 |
| mannen | 1565 |
| meest_voorkomende_postcode | 2555 |
| omgevingsadressendichtheid | 5071 |
| oppervlakte_land_in_ha | 51 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 52 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 59 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_gehuwd | 27 |
| percentage_gescheid | 14 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 17 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 24 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 60 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 51 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 9 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 6 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 27 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 35 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1675 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051818 |
| 735f3bc3-efdf-564d-8205-eba3c0de204c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1030 |
| aantal_inwoners | 1820 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 12387 |
| buurtcode | BU05181893 |
| buurtnaam | Componistenbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05181893 |
| mannen | 810 |
| meest_voorkomende_postcode | 2555 |
| omgevingsadressendichtheid | 4472 |
| oppervlakte_land_in_ha | 15 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 15 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 50 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 37 |
| percentage_gescheid | 13 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 19 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 30 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 42 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 10 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 16 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 29 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 36 |
| percentage_verweduwd | 8 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1010 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051818 |
| dc012174-a076-5aab-bad8-3a777a65dc2c | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2040 |
| aantal_inwoners | 3180 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 9476 |
| buurtcode | BU05181894 |
| buurtnaam | Waldeck-Noord |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05181894 |
| mannen | 1365 |
| meest_voorkomende_postcode | 2551 |
| omgevingsadressendichtheid | 3894 |
| oppervlakte_land_in_ha | 34 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 34 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 62 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_gehuwd | 35 |
| percentage_gescheid | 14 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 10 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 65 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 36 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 6 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 5 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 20 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 51 |
| percentage_verweduwd | 14 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 1815 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051818 |