CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| 5980cee3-b2de-5f4b-b8e7-db1c463e23c9 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 2440 |
| aantal_inwoners | 4580 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 20345 |
| buurtcode | BU05183131 |
| buurtnaam | Oostbroek-Noord |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05183131 |
| mannen | 2390 |
| meest_voorkomende_postcode | 2573 |
| omgevingsadressendichtheid | 8348 |
| oppervlakte_land_in_ha | 23 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 23 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 30 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 52 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 25 |
| percentage_gehuwd | 22 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 25 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 23 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 40 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 25 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 35 |
| percentage_ongehuwd | 69 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 40 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 8 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2200 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051831 |
| 2d03dba0-ec1f-5efa-aabb-852a9fdf4cd3 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 4230 |
| aantal_inwoners | 8355 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 22257 |
| buurtcode | BU05183135 |
| buurtnaam | Oostbroek-Zuid |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05183135 |
| mannen | 4410 |
| meest_voorkomende_postcode | 2573 |
| omgevingsadressendichtheid | 7015 |
| oppervlakte_land_in_ha | 38 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 38 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 35 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 50 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 20 |
| percentage_gehuwd | 24 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 29 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 21 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 40 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 20 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 40 |
| percentage_ongehuwd | 67 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 16 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 37 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 7 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 3945 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051831 |
| b4fa65c1-d1f2-5898-bae8-651de6f1c59f | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 9150 |
| aantal_inwoners | 17025 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 13205 |
| buurtcode | BU05183284 |
| buurtnaam | Leyenburg |
| dekkingspercentage | 5 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05183284 |
| mannen | 8365 |
| meest_voorkomende_postcode | 2547 |
| omgevingsadressendichtheid | 5978 |
| oppervlakte_land_in_ha | 129 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 135 |
| oppervlakte_water_in_ha | 6 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 51 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 27 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 27 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 22 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 59 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 14 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 33 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 8660 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051832 |
| b0516179-a7a9-5d8a-952d-56b505bfbeb8 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3955 |
| aantal_inwoners | 8400 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10560 |
| buurtcode | BU05183387 |
| buurtnaam | Venen, Oorden en Raden |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05183387 |
| mannen | 4265 |
| meest_voorkomende_postcode | 2544 |
| omgevingsadressendichtheid | 3556 |
| oppervlakte_land_in_ha | 80 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 81 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 40 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 49 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 20 |
| percentage_gehuwd | 28 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 36 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 15 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 70 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 20 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 57 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 4140 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051833 |
| dc3c3def-3d2c-55b1-81f3-b988ef7c3fa2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3790 |
| aantal_inwoners | 7850 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 8222 |
| buurtcode | BU05183396 |
| buurtnaam | Zijden, Steden en Zichten |
| dekkingspercentage | 3 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05183396 |
| mannen | 3935 |
| meest_voorkomende_postcode | 2543 |
| omgevingsadressendichtheid | 3753 |
| oppervlakte_land_in_ha | 95 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 98 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 35 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 48 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 20 |
| percentage_gehuwd | 28 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 18 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 65 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 20 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 57 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 3915 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051833 |
| cd78288b-92f4-5014-8022-cdc0cb8a38f8 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5145 |
| aantal_inwoners | 10805 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10857 |
| buurtcode | BU05183398 |
| buurtnaam | Dreven en Gaarden |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05183398 |
| mannen | 5285 |
| meest_voorkomende_postcode | 2542 |
| omgevingsadressendichtheid | 3438 |
| oppervlakte_land_in_ha | 100 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 100 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 35 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 49 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 20 |
| percentage_gehuwd | 27 |
| percentage_gescheid | 11 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 16 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 65 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 20 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 15 |
| percentage_ongehuwd | 58 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 28 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 24 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 16 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 5520 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051833 |
| fc4c4ed2-a69a-5d2c-a23b-9867cee8338a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1340 |
| aantal_inwoners | 2420 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 1716 |
| buurtcode | BU05183399 |
| buurtnaam | De Uithof |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05183399 |
| mannen | 1060 |
| meest_voorkomende_postcode | 2544 |
| omgevingsadressendichtheid | 1671 |
| oppervlakte_land_in_ha | 141 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 149 |
| oppervlakte_water_in_ha | 8 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 62 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_gehuwd | 32 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 23 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 14 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 50 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 52 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 23 |
| percentage_verweduwd | 7 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1360 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051833 |
| 7ed02675-9db0-5127-89eb-9bbad3c9ed5b | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3395 |
| aantal_inwoners | 6710 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 14182 |
| buurtcode | BU05183480 |
| buurtnaam | Morgenstond-Zuid |
| dekkingspercentage | 4 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05183480 |
| mannen | 3550 |
| meest_voorkomende_postcode | 2541 |
| omgevingsadressendichtheid | 4251 |
| oppervlakte_land_in_ha | 47 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 49 |
| oppervlakte_water_in_ha | 1 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 35 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 54 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 20 |
| percentage_gehuwd | 23 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 31 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 15 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 60 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 20 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 20 |
| percentage_ongehuwd | 63 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 11 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 35 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 10 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 3160 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051834 |
| f71d6150-66b0-5d82-aae4-9844fa1afaf1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3730 |
| aantal_inwoners | 7955 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 13085 |
| buurtcode | BU05183488 |
| buurtnaam | Morgenstond-West |
| dekkingspercentage | 2 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.1 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05183488 |
| mannen | 3990 |
| meest_voorkomende_postcode | 2545 |
| omgevingsadressendichtheid | 4783 |
| oppervlakte_land_in_ha | 61 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 61 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 35 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 30 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 25 |
| percentage_gehuwd | 32 |
| percentage_gescheid | 10 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 35 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 19 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 65 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 25 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 12 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 30 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 14 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 3965 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051834 |
| efbe769f-d693-5424-89ad-8c340e9610c1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3440 |
| aantal_inwoners | 6125 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 10199 |
| buurtcode | BU05183489 |
| buurtnaam | Morgenstond-Oost |
| dekkingspercentage | 6 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.8 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05183489 |
| mannen | 3255 |
| meest_voorkomende_postcode | 2541 |
| omgevingsadressendichtheid | 4618 |
| oppervlakte_land_in_ha | 60 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 60 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 35 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 10 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 58 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 25 |
| percentage_gehuwd | 23 |
| percentage_gescheid | 12 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 27 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 15 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 60 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 25 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 62 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 18 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 10 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 35 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 25 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 13 |
| percentage_verweduwd | 2 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 1 |
| vrouwen | 2860 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051834 |