CBS Wijken en Buurten 2025 - Buurten
Buurten
Het Bestand Wijk- en Buurtkaart 2025 bevat de geometrie van alle gemeenten, wijken en buurten in Nederland met als attribuut een aantal statistische kerncijfers. De begrenzingen van wijken en buurten zijn voor een groot deel gebaseerd op wat de gemeenten aan het CBS doorgeven. De gemeentegrens is afkomstig uit de BRK van het Kadaster. De land-watergrens uit het Bestand Bodemgebruik 2017.
Filters
| f396c5ab-5d15-550a-abbf-108ce87939db | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1840 |
| aantal_inwoners | 5335 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 7898 |
| buurtcode | BU05184418 |
| buurtnaam | De Lanen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05184418 |
| mannen | 2730 |
| meest_voorkomende_postcode | 2493 |
| omgevingsadressendichtheid | 1459 |
| oppervlakte_land_in_ha | 68 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 70 |
| oppervlakte_water_in_ha | 2 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_gehuwd | 40 |
| percentage_gescheid | 5 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 62 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 20 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 54 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 21 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 33 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 6 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 2605 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051844 |
| 09696a72-b11a-512f-b37f-cd84b21f52a1 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 1630 |
| aantal_inwoners | 4110 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5664 |
| buurtcode | BU05184419 |
| buurtnaam | De Velden |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05184419 |
| mannen | 2080 |
| meest_voorkomende_postcode | 2492 |
| omgevingsadressendichtheid | 1510 |
| oppervlakte_land_in_ha | 73 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 75 |
| oppervlakte_water_in_ha | 3 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 26 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 45 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 47 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 28 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 40 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 34 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 2030 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051844 |
| 93e5594d-1782-5095-9eb8-bb833d8acd13 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 3165 |
| aantal_inwoners | 8175 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6946 |
| buurtcode | BU05184420 |
| buurtnaam | De Vissen |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05184420 |
| mannen | 4035 |
| meest_voorkomende_postcode | 2492 |
| omgevingsadressendichtheid | 1470 |
| oppervlakte_land_in_ha | 118 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 129 |
| oppervlakte_water_in_ha | 12 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 15 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 25 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_gehuwd | 44 |
| percentage_gescheid | 7 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 48 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 27 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 35 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 55 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 15 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 14 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 18 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 35 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 17 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 4140 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051844 |
| eb9307f7-f405-58ce-aa5d-f6da6addbd80 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 920 |
| aantal_inwoners | 2725 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 3013 |
| buurtcode | BU05184421 |
| buurtnaam | Rietbuurt |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0518 |
| gemeentenaam | 's-Gravenhage |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.9 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05184421 |
| mannen | 1345 |
| meest_voorkomende_postcode | 2493 |
| omgevingsadressendichtheid | 1573 |
| oppervlakte_land_in_ha | 90 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 102 |
| oppervlakte_water_in_ha | 11 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 20 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 25 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 5 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_gehuwd | 38 |
| percentage_gescheid | 6 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 64 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 17 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 45 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 45 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 10 |
| percentage_ongehuwd | 55 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 26 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 15 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 23 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 31 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 6 |
| percentage_verweduwd | 1 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 2 |
| vrouwen | 1375 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK051844 |
| 2f8a9ae3-6eb8-57e1-888a-2a1cfa76767a | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 210 |
| aantal_inwoners | 360 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5553 |
| buurtcode | BU05230101 |
| buurtnaam | Centrum |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0523 |
| gemeentenaam | Hardinxveld-Giessendam |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05230101 |
| mannen | 165 |
| meest_voorkomende_postcode | 3371 |
| omgevingsadressendichtheid | 1490 |
| oppervlakte_land_in_ha | 6 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 7 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 46 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_gehuwd | 53 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 10 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 45 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 95 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 29 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 5 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 8 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 14 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 19 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 54 |
| percentage_verweduwd | 15 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 195 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK052301 |
| 0f742c71-11e8-5937-8ea1-5053bf0ebb6e | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 995 |
| aantal_inwoners | 2585 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 6038 |
| buurtcode | BU05230102 |
| buurtnaam | Wielwijk-zuid |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0523 |
| gemeentenaam | Hardinxveld-Giessendam |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.5 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05230102 |
| mannen | 1245 |
| meest_voorkomende_postcode | 3371 |
| omgevingsadressendichtheid | 1222 |
| oppervlakte_land_in_ha | 43 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 56 |
| oppervlakte_water_in_ha | 13 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 28 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 47 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 40 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 32 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 19 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 24 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 23 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 21 |
| percentage_verweduwd | 5 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 1340 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK052301 |
| 149d1d52-b600-55b5-9317-fead229d8ccd | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 450 |
| aantal_inwoners | 1225 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 5504 |
| buurtcode | BU05230103 |
| buurtnaam | Wielwijk-noord |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0523 |
| gemeentenaam | Hardinxveld-Giessendam |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05230103 |
| mannen | 615 |
| meest_voorkomende_postcode | 3371 |
| omgevingsadressendichtheid | 1242 |
| oppervlakte_land_in_ha | 22 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 23 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 5 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 20 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 4 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 44 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 36 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 10 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 90 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 5 |
| percentage_ongehuwd | 43 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 13 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 26 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 20 |
| percentage_verweduwd | 4 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 3 |
| vrouwen | 610 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK052301 |
| 1aaa5257-7fe5-51b8-8ef2-e434678388aa | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 5 |
| aantal_inwoners | 10 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 44 |
| buurtcode | BU05230104 |
| buurtnaam | Giessenzoom |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0523 |
| gemeentenaam | Hardinxveld-Giessendam |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 1.7 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05230104 |
| mannen | 10 |
| meest_voorkomende_postcode | 3371 |
| omgevingsadressendichtheid | 228 |
| oppervlakte_land_in_ha | 27 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 32 |
| oppervlakte_water_in_ha | 4 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | -99997 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 67 |
| percentage_gescheid | -99997 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | -99997 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | -99997 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 0 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 0 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | -99997 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 58 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | -99997 |
| percentage_verweduwd | -99997 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 5 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK052301 |
| 35531cf9-3c9a-5726-ab88-216216cc25b2 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 120 |
| aantal_inwoners | 355 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 341 |
| buurtcode | BU05230105 |
| buurtnaam | Parallelweg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0523 |
| gemeentenaam | Hardinxveld-Giessendam |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 3 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05230105 |
| mannen | 190 |
| meest_voorkomende_postcode | 3371 |
| omgevingsadressendichtheid | 340 |
| oppervlakte_land_in_ha | 104 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 104 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 18 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_gehuwd | 48 |
| percentage_gescheid | 3 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 53 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | 29 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 100 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 0 |
| percentage_ongehuwd | 46 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 22 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 16 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 20 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 15 |
| percentage_verweduwd | 3 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 5 |
| vrouwen | 165 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK052301 |
| ac1a3f03-977e-5e5a-b126-267fb23f4364 | |
|---|---|
| aantal_huishoudens | 50 |
| aantal_inwoners | 95 |
| bevolkingsdichtheid_inwoners_per_km2 | 333 |
| buurtcode | BU05230106 |
| buurtnaam | Bedrijventerrein Nieuweweg |
| dekkingspercentage | 1 |
| gemeentecode | GM0523 |
| gemeentenaam | Hardinxveld-Giessendam |
| gemiddelde_huishoudsgrootte | 2 |
| indelingswijziging_wijken_en_buurten | 1 |
| jaar | 2025 |
| jrstatcode | 2025BU05230106 |
| mannen | 35 |
| meest_voorkomende_postcode | 3371 |
| omgevingsadressendichtheid | 748 |
| oppervlakte_land_in_ha | 29 |
| oppervlakte_totaal_in_ha | 29 |
| oppervlakte_water_in_ha | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_buiten_nl_met_herkomstlnd_in_europa_ex_nl | 60 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_buiten_europa | 0 |
| perc_geb_in_nl_met_herkomstland_in_europa_ex_nl | 0 |
| percentage_eenpersoonshuishoudens | 51 |
| percentage_geb_in_nl_met_herkomstland_nederland | 35 |
| percentage_gehuwd | 29 |
| percentage_gescheid | 0 |
| percentage_huishoudens_met_kinderen | 45 |
| percentage_huishoudens_zonder_kinderen | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_buiten_europa | -99997 |
| percentage_met_herkomstland_nederland | 35 |
| percentage_met_herkomstland_uit_europa_excl_nl | 65 |
| percentage_ongehuwd | 71 |
| percentage_personen_0_tot_15_jaar | 20 |
| percentage_personen_15_tot_25_jaar | 18 |
| percentage_personen_25_tot_45_jaar | 21 |
| percentage_personen_45_tot_65_jaar | 28 |
| percentage_personen_65_jaar_en_ouder | 12 |
| percentage_verweduwd | 0 |
| stedelijkheid_adressen_per_km2 | 4 |
| vrouwen | 60 |
| water | NEE |
| wijkcode | WK052301 |